Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. Prezes Lyonu Aulos: Mecz z Juventusem odbędzie się 7 sierpnia

Prezes Olympique Lyon Jean-Michel Aulos twierdzi, że jest już ustalona data spotkania jego drużyny z Juventusem Turyn w Lidze Mistrzów. Obawia się też, że bez wznowienia Ligue 1 jego ekipa zostanie "zmasakrowana".

Olympique Lyon jest jednym z największych piłkarskich przegranych podczas pandemii koronawirusa. Władze francuskiej Ligue 1 zdecydowały się zakończyć rozgrywki, wobec czego Lyon po raz pierwszy od 24 lat nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Reklama

Władze klubu od początku nie mogły pogodzić się z takim rozwiązaniem i zapowiedziały, że będą żądać rekompensaty od Ligue 1 za utraconą sportową szansę oraz straty finansowej z tego tytułu.

Drużyna z Lyonu ucierpiała także z innego powodu. Olympique był bliski awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, po tym jak w pierwszym spotkaniu pokonał Juventus Turyn 1-0. Rewanż miał być rozegrany na początku marca, ale Champions League także została zawieszona.

Prezes Olympique twierdzi, że UEFA przygotowała już datę rewanżowego starcia. 

- Mecz z Juventusem odbędzie się 7 sierpnia, to potwierdzona data. Zagramy za zamkniętymi drzwiami w Turynie - powiedział Auler stacji "RTL France".

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | Olympique Lyon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama