Liga Mistrzów. Olympiakos - Barcelona 0-0, Sporting - Juventus 1-1

Olympiakos Pireus zremisował z Barceloną 0-0, a Sporting Lizbona z Juventusem Turyn 1-1 w meczach czwartej kolejki grupy D Ligi Mistrzów. Ekipa z Hiszpanii dopiero drugi raz w tym sezonie nie strzeliła gola, ale pozostała liderem.

Grecy po kwadransie mogli stanąć przed dobrą okazją. Vadis Odjidja-Ofoe, były piłkarz Legii Warszawa, zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Omara Elabdellaouiego, którego w ostatniej chwili uprzedził wślizgiem Samuel Umtiti. Francuz tworzył parę stoperów z Javierem Mascherano, ponieważ brakowało pauzującego za kartki Gerarda Pique.

W 20. minucie powinien paść gola dla Barcelony. Lionel Messi strzelał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale dobrą interwencją popisał się Silvio Proto, choć jeszcze przeszkadzał mu stojący przed bramkarzem Luis Suarez.

Argentyńczyk był najgroźniejszy w ekipie "Dumy Katalonii", ale cały czas górą w rywalizacji z Proto był Belg.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy z boiska zszedł z powodu urazu Sergi Roberto, którego zastąpił Gerard Deulofeu.

W 62. minucie Messi rozprowadził akcję z Suarezem, ale nie trafił strzelając z pola karnego.

Kwadrans przed końcem murawę opuścił Odjidja-Ofoe.

Na dwie minuty przed końcem Barcelona miała rzut wolny przed polem karnym. Strzał Messiego sparował jednak dobrze dysponowany tego dnia Proto.

Gole więc nie padły i to był dopiero drugi mecz "Dumy Katalonii" w tym sezonie, kiedy nie zdobyła bramki. Poprzednio zdarzyło jej się to w rewanżu Superpucharu Hiszpanii, przegranego z Realem Madryt 0-2.

Olympiakos Pireus - FC Barcelona 0-0

Raport meczowy

W Lizbonie prowadzenie dla gospodarzy padło w 20. minucie. Gelson Martins przeprowadził indywidualną akcję, jego strzał sparował Gianluigi Buffon, ale przy dobitce Bruna Cesara był już bezradny.

Wyrównanie padło w 79. minucie. Juan Cuadrado podał do Gonzala Higuaina, który przerzucił piłkę nad bramkarzem Sportingu.

Wojciech Szczęsny, bramkarz Juventusu, oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Sporting Lizbona - Juventus Turyn 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Bruno Cesar (20.), 1-1 Higuain (79.).