Liga Mistrzów. Mistrzowie Anglii urządzili strzelaninę w Brugii

Club Brugge przegrał 1-5 z Manchesterem City w trzeciej serii gier Ligi Mistrzów. Dla gospodarzy to pierwsza porażka w bieżącej edycji rozgrywek. Mistrzowie Anglii objęli prowadzenie w grupie A.

Liga Mistrzów
2021-10-19 18:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 24915 | Arbiter: Istvan Kovacs
C. Palmer 67'

W teorii faworytem spotkania byli goście. Za ekipą z Brugii przemawiał natomiast fakt, że w dwóch pierwszych potyczkach grupowych nie pozwoliła się pokonać, mimo że była skazywana na zagładę. Najpierw zremisowała z PSG (1-1), później zdobyła komplet punktów w konfrontacji z RB Lipsk (2-1).

Starcie z Manchesterem City obnażyło jednak wszystkie słabości belgijskiego zespołu. Podopieczni Josepa Guardioli wypunktowali niżej notowanego rywala i objęli pozycję lidera w grupie A.

"The Citizens" mogli prowadzić dwiema bramkami jeszcze przed upływem kwadransa. Do siatki gospodarzy trafiali wówczas Jack Grealish i Aymeric Laporte. Ten pierwszy faulował jednak wcześniej rywala, ten drugi był na pozycji spalonej. Oba gole nie zostały uznane.

Club Brugge - MC. Cancelo zaczyna polowanie

W 30. minucie było już jednak 0-1. Do długiego podania Phila Fodena idealnie wyszedł Joao Cancelo, przyjął piłkę na klatkę piersiową i z pięciu metrów pokonał Simona Mignoleta.

W końcówce pierwszej odsłony w polu karnym mistrzów Belgii faulowany był Riyad Mahrez. Zaraz potem sam wcielił się w rolę egzekutora i nie zawiódł - pewnym strzałem podwyższył prowadzenie gości.

Dla Algierczyka to szósty gol w siedmiu ostatnich występach na arenie Ligi Mistrzów. Żadnej innej drużyny nie karcił równie często jak Clube Brugge. To jego czwarte trafienie przeciwko tej ekipie.

Club Brugge - MC. Debiutancki "skalp" Walkera

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. "Obywatele" atakowali, a gospodarze nie potrafili wyrwać się spod ich dominacji. Efekt był łatwy do przewidzenia.

Nie minęło dziesięć minut, a na listę strzelców wpisał się Kyle Walker. Wykorzystał prostopadłe podanie Kevina De Bruyne'a i strzałem po ziemi nie dał szans Mignoletowi na skuteczną interwencję. Dla reprezentanta Anglii to pierwszy gol na arenie Champions League w 39. występie.

W 67. minucie - mierzonym uderzeniem z linii pola karnego - czwartą bramkę dla MC zdobył wprowadzony z ławki niespełna 120 sekund wcześniej Cole Palmer. Tym spotkaniem 18-latek debiutował w LM.

Zanosiło się na pogrom, ale w końcówce spotkania honorowe trafienie dla wybrańców Philippe'a Clementa zaliczył Hans Vanaken. Jak do tej pory, pokonuje golkipera rywali w każdym spotkaniu fazy grupowej.

Chwilę potem kolejnym golem odpowiedział jednak Mahrez. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Mignoletem i przytomnym strzałem ustalił wynik meczu.

Club Brugge - Manchester City 1-5 (0-2)

Bramki: 0-1 Cancelo (30.), 0-2 Mahrez (43.), 0-3 Walker (53.), 0-4 Palmer (67.), 1-4 Vanaken (81.), 1-5 Mahrez (84.)

. Ederson
24′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Kyle Walker  53′
Jack Hendry
Ruben Dias
45′ 79′ Stanley Pierre N'Soki
Aymeric Laporte32′ 57′
Eduard Sobol
Joao Cancelo  30′
56′ Mats Rits
Kevin De Bruyne64′
56′ Kamal Sowah
Bernardo Silva57′
65′ 68′ Eder Alvarez-Balanta
Rodrigo Hernández Cascante71′
Noa Noëll Lang
Riyad Mahrez  43′ (k.), 84′
 81′ Hans Vanaken
Philip Foden64′
79′ Charles De Ketelaere
Jack Grealish
Senne Lammens
Scott Carson
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Zack Steffen
68′ Noah Mbamba-Muanda
Nathan Aké57′
79′ Brandon Mechele
. Fernandinho71′
Federico Ricca Rostagnol
Ilkay Guendogan57′
56′ Ignace Van der Brempt
Cole Jermaine Palmer64′  67′
56′ Ruud Willem Vormer