Reklama

Reklama

Liga Mistrzów: Mecz FC Midtjylland z Liverpoolem jednak w Herning

Mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów między FC Midtjylland a Liverpoolem odbędzie się 9 grudnia zgodnie z planem w Herning - poinformowała w piątek UEFA. Rzecznik organizacji zaprzeczył, że spotkanie zostało przeniesione do Dortmundu.

W czwartek m.in. rzecznik niemieckiego miasta przekazał, że mecz rozegrany zostanie w Dortmundzie ze względu na restrykcyjne przepisy sanitarne, zgodnie z którymi po powrocie do Anglii piłkarze triumfatora Champions League z 2019 roku musieliby się poddać kwarantannie. Właśnie dlatego Liverpool miał poprosić o przeniesienie spotkania do Dortmundu, gdzie w latach 2008-2015 z Borussią pracował obecny szkoleniowiec "The Reds" Juergen Klopp.

Duński klub poinformował jednak, że brytyjski rząd zdecydował, że profesjonalni sportowcy po powrocie z Danii nie będą musieli poddawać się kwarantannie.

Reklama

"Władze angielskie zapowiedziały złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu do Danii, dlatego możemy potwierdzić, że mecz odbędzie się zgodnie z planem w MCH Arena w Herning" - napisano w oświadczeniu FC Midtjylland, które jest tożsame ze stanowiskiem UEFA.

Liverpool po czterech kolejkach rywalizacji w grupie D prowadzi w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Po siedem mają Atalanta Bergamo i Ajax Amsterdam, a mistrz Danii bez punktów jest ostatni.

Liga Mistrzów: wyniki, tabele, strzelcy, terminarz

pp/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL