Bayern Monachium pokonał CSKA w Moskwie 1-0 po bezbarwnym meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedynego gola z rzutu karnego strzelił Thomas Mueller. Robert Lewandowski nie błysnął, a zadanie miał bardzo utrudnione, bo rywale bronili się całą jedenastką.
Kliknij, aby zobaczyć zapis relacji NA ŻYWO z meczu CSKA - Bayern
Tutaj znajdziesz zapis relacji NA ŻYWO w wersji mobilnej
Już pierwsze minuty pokazały, że CSKA nie zamierza wdawać się w wymianę ciosów i skupi się na defensywie, a okazji będzie szukał okazji na gola wyprowadzając kontrataki.
Piłkarze Bayernu rozgrywali więc atak pozycyjny, ale rywale skutecznie bronili się całą jedenastką. Nic nie wynikało także z kolejnych rzutów rożnych wykonywanych przez Bawarczyków.
Tymczasem akcje Ahmeda Musy (8. minuta) i Georgiego Miłanowa (15.) mogły zakończyć się golami. Pierwszy z nich spudłował, a strzał drugiego obronił Manuel Neuer.
W 22. minucie Mario Goetze ruszył z piłką w pole karne, a Mario Fernandes wywrócił go i sędzia podyktował rzut karny, bo choć faul rozpoczął się poza polem karnym, to zakończył się już w "szesnastce". Igor Akinfiejew rzucił się w prawą stronę, a Thomas Mueller kopnął piłkę pod poprzeczkę i faworyci objęli prowadzenie.
Sześć minut później piłkę do siatki w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem wpakował Robert Lewandowski, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.
W końcówce pierwszej połowy groźniej było pod bramką mistrzów Niemiec. Najpierw Neuer uratował ich broniąc strzał Musy w sytuacji sam na sam, a w 42. minucie piłka po strzale Romana Eremenki otarła się o spojenie słupka z poprzeczką. Mimo tego Bayern mógł schodzić na przerwę z dwubramkową zaliczką, lecz strzał "Lewego" w 45. minucie zdążył zablokować jeden z obrońców.
Robert Lewandowski był bardziej widoczny w pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy niż w całej pierwszej. Najbliżej zdobycia gola był w 55. minucie po podaniu od Maria Goetzego, ale zablokował go Georgi Szczennikow.
Bayern rozpoczął drugą część dynamicznie, ale rywale skutecznie szachowali Bawarczyków i długimi momentami na boisku nie działo się nic ciekawego.
W ostatnich minutach gospodarze zaczęli stosować wyższy pressing, lecz zespołowi z Monachium nie udało się tego wykorzystać i wyprowadzić kontrę, która przesądziłaby losy meczu, choć okazje były. W 85. minucie sytuację sam na sam zmarnował Mueller, a po chwili Akinfiejew sparował piłkę na róg po strzale Xherdana Shaqiriego.
W drugim meczu grupy E Manchester City zremisował z Romą 1-1. Relację z meczu Manchester City - Roma znajdziesz tutaj. Kliknij!
Bramka - 0-1 Thomas Mueller (22-karny).
Sędziował: William Collum (Szkocja).
Liga Mistrzów - grupa E: Zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę