Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. Matheu Lahoz sędzią finału Manchester City - Chelsea FC

Hiszpański sędzia Matheu Lahoz poprowadzi spotkanie finału Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Chelsea FC. W swojej ojczyźnie 44-latek uchodzi za kontrowersyjnego arbitra. Jednym z asystentów VAR będzie Polak, Paweł Gil.

Niedawno kibice poznali obsadę finałowego starcia - Manchester City zapewnił sobie awans pokonując w półfinałowym dwumeczu Paris Saint-Germain, z kolei Chelsea FC wyeliminowała Real Madryt.

Teraz piłkarze obu drużyn dowiedzieli się, kto będzie rozjemcą finałowego pojedynku. UEFA do prowadzenia spotkania wyznaczyła Matheu Lahoza.

Hiszpański arbiter nie jest postacią anonimową. To sędzia, który niejednokrotnie prowadził już El Clasico i ważne pojedynki w Lidze Mistrzów. Wśród kibiców Lahoz budzi jednak skrajne odczucia. W jego sędziowskiej przygodzie nie brakowało kontrowersyjnych decyzji.

Reklama

Paweł Gil sędzią VAR w finale Ligi Mistrzów

Asystentami sędziego Lahoza będą jego rodacy, ale wśród arbitrów obsługujących system VAR znalazło się miejsce dla polskiego sędziego. Jest nim znany z boisk Ekstraklasy Paweł Gil.

Finałowe starcie jest zaplanowane na 29 maja. Początek spotkania o godzinie 21. Gospodarzem spotkania wciąż oficjalnie ma być Stambuł, ale wiele wskazuje na to, ze organizacja meczu zostanie w ostatniej chwili przeniesiona do Portugalii.

UEFA poinformowała też o obsadzie sędziowskiej na finał Ligi Europy w Gdańsku. Zaplanowane na 26 maja spotkanie ma poprowadzić Francuz Clement Turpin.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama