Reklama

Reklama

Liga Mistrzów: Manchester United na krawędzi

Manchester United po rocznej przerwie wrócił do Ligi Mistrzów, ale może pożegnać się z nią już po fazie grupowej. "Czerwone Diabły" znalazły się na krawędzi, a w klubie już policzyli ewentualne straty.

Dziś o 20.45 (Canal+) w ostatnim meczu w grupie B Manchester United zagra na wyjeździe z VfL Wolfsburg.

Jeśli w drugim spotkaniu PSV Eindhoven pokona CSKA Moskwa, "Czerwone Diabły" będą musiały wygrać na trudnym terenie w Niemczech, by pozostać w Lidze Mistrzów.

Zobacz sytuację w grupie B i pozostałych!

Jak napisał "The Guardian", władze klubu z Old Trafford policzyły już ewentualne straty wynikające z przedwczesnego odpadnięcia z rozgrywek. Oszacowano je na 5 mln funtów.

Reklama

Nie jest to wygórowana kwota dla takiego klubu jak Manchester United, a bardziej bolesna od straty finansowej może być porażka sportowa, jaką byłby brak awansu do 1/8 finału.

"Awans" z trzeciego miejsca w grupie do Ligi Europejskiej dla dwudziestokrotnych mistrzów Anglii na pewno awansem by nie był.

Trener MU Louis van Gaal podkreślił, że jest to dla jego drużyny najważniejszy mecz, ale tylko w tym momencie.

Podopieczni Holendra zagrają w mocno osłabionym składzie z powodu kontuzji. Zabraknie m.in.: Wayne'a Rooneya, Morgana Schneiderlina, Luke'a Shawa, Antonio Valencii, Marcosa Rojo, Phila Jonesa, czy Andera Herrery.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Dowiedz się więcej na temat: Manchester United | Liga Mistrzów | Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama