Liga Mistrzów: Manchester City - Borussia Moenchengladbach 4-2

Manchester City wygrał z Borussią Moenchengladbach 4-2 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie D Ligi Mistrzów. W drugim meczu tej grupy Sevilla pokonała Juventus Turyn 1-0.

Liga Mistrzów. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Manchester City po kwadransie wyszedł na prowadzenie w meczu z Borussią Moenchengladbach. Cudownym strzałem z ostrego kąta popisał się David Silva.

Wydawało się, że "The Citizens" pójdą za ciosem i będą szukali okazji na podwyższenie wyniku, ale w kolejnych minutach na murawie Etihad Stadium błyszczeli goście.

Do wyrównania szybko doprowadził Julian Korb, a w ostatnich minutach pierwszej odsłony na prowadzenie Borussię wyprowadził Brazylijczyk Raffael.

Manchester City długo nie mógł znaleźć sposobu na defensywę Borussii w drugiej połowie, ale kiedy wreszcie Raheem Sterling zdobył bramkę, kolejne gole posypały się jak z rogu obfitości.

Sterling szybko wyprowadził City na prowadzenie, a jego rozmiary podwyższył jeszcze Wilfried Bony.

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i "The Citizens" zakończyli fazę grupową na czele grupy D. Drugie miejsce zajął Juventus Turyn, a trzecie - Sevilla. Ostatnia w tabeli finiszowała Borussia Moenchengladbach.

Manchester City - Borussia Moenchengladbach 4-2 (1-2)

Bramki - dla Manchesteru: Silva (16.), Sterling dwie (79. i 81.), Bony (85.); dla Borussii - Korb (19.), Raffael (42.).

Sędzia: Danny Makkellie (Holandia).