Liga Mistrzów: Linfield FC - Rosenborg Trondheim 0-2 (0-1)

10 lipca na Windsor Park w Belfaście odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Linfieldu i Rosenborga. Mecz zakończył się zwycięstwem Rosenborga 2-0. Na stadionie stawiło się 2 710 widzów.

A. Søderlund 69'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rosenborga w 22. minucie spotkania, gdy Mike Jensen zdobył pierwszą bramkę.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Stafforda z Linfieldu, a w 37. minucie Mariusa Lundemo z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rosenborga.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Jordanowi Stewartowi, piłkarzowi Linfieldu. W 61. minucie za Babajide'a Akintolę wszedł Yann-Erik de Lanlay.

W 67. minucie kartkę otrzymał Jamie Mulgrew z jedenastki gospodarzy. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Linfieldu doszło do zmiany. Shayne Lavery wszedł za Kirka Millara.

Drużyna Linfieldu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie wynik na 0-2 podwyższył Alexander Toft.

W 70. minucie Gjermund Åsen został zmieniony przez Påla Hellanda, a za Andersa Konradsena wszedł na boisko Anders Trondsen, co miało wzmocnić zespół Rosenborga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Stewarta na Stephena Fallona w 89. minucie. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Tore Reginiussen
34′ Mark Stafford
Birger Solberg Meling
Jimmy Callacher
Mike Jensen  22′
Bastien Héry
Anders Ågnes Konradsen72′
68′ Kirk Millar
Marius Lundemo37′
67′ Jamie Mulgrew
Gjermund Åsen70′
60′ 89′ Jordan Stewart
Babajide David Akintola61′
90′ Andrew Waterworth
Alexander Toft Søderlund  69′ 90′
Alex Moore
Arild Østbø
Caomhan McGuinness
Gustav Valsvik
89′ Stephen Fallon
Pål André Helland70′
68′ 71′ Shayne Lavery
Emil Konradsen Ceide

Drużyna Rosenborga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Linfieldu, a piłkarzom gości wręczył trzy.

Jedenastka Linfieldu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.