Liga Mistrzów: LASK Linz - Club Brugge KV 0-1 (0-1)

20 sierpnia na Linzer Stadion w Linzu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Laska i FC Brugge. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Brugge 1-0. Mecz obejrzało 12 637 widzów.

Liga Mistrzów
2019-08-20 21:00 | Stadion: Linzer Stadion | Widzów: 12637 | Arbiter: S. Marciniak
Linzer Athletik Sport Klub
Club Brugge KV
0
1
H. Vanaken 10'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Hans Vanaken dla zespołu FC Brugge. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Renemu Rennerowi z drużyny gospodarzy. Była to 16. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Brugge.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gernota Traunera z Laska, a w 53. minucie Clintona Matę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Samuela Tetteha wszedł Dominik Frieser.

Niedługo później trener FC Brugge postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Eduarda Sobola. Na boisko wszedł Federico Ricca, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Trener Laska postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Renego Rennera i na pole gry wprowadził napastnika Marka Raguza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom LASk: Philippowi Wiesingerowi w 73. i Dominikowi Frieserowi w 79. minucie.

W 74. minucie Loïs Openda został zmieniony przez Kaveha Rezaeiego, a za Davida Okereke'a wszedł na boisko Krepin Diatta, co miało wzmocnić zespół FC Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Goigingera na Yusufa Otubanjo. W drugiej połowie nie padły gole.

Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço53′
51′ Gernot Trauner
Matej Mitrović
73′ Philipp Wiesinger
Eduard Sobol66′
83′ Thomas Goiginger
Mats Rits
James Robert Holland
Hans Vanaken  10′ (k.)
Peter Michorl
Ruud Willem Vormer
16′ 67′ René Renner
Emmanuel Bonaventure Dennis
João Klauss De Mello
Ikoma Loïs Openda74′
53′ Samuel Tetteh Kotoko
David Chidozie Okereke89′
Thomas Gebauer
Ethan Shea Horvath
Markus Wostry
Odilon Kossounou
53′ 79′ Dominik Frieser
Federico Ricca Rostagnol66′
Valentino Müller
Sofyan Amrabat
83′ Yusuf Otubanjo
Krépin Diatta89′
67′ Marko Raguž
Kaveh Rezaei74′
Thomas Sabitzer
Siebe Schrijvers

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Brugge pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.