Liga Mistrzów: KF Feronikeli - Don Denis FC Santa Coloma 2-1 (0-0)

28 czerwca na Stadiumi Fadil Vokrri w Prisztinie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami KF-u Feronikelego a FC Santa Coloma. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem KF Feronikeli 2-1, które wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 1,900 widzów.

Liga Mistrzów
2019-06-28 20:45 | Stadion: Stadiumi Fadil Vokrri | Widzów: 1900 | Arbiter: M. Skoulas
Chus Sosa 52'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Santa Coloma i jedną drużynie przeciwnej.

Yll Hoxha z KF-u Feronikelego w 49. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 37. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Santa Coloma w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Chus Sosa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Santa Coloma: Marcowi Rebésowi w 55. i Aleiksowi Cisterze w 58. minucie.

Piłkarze KF-u Feronikelego szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Mevlan Zeka wyrównał wynik meczu.

W 59. minucie Marc Rebés został zastąpiony przez Enric Pi. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KF Feronikeli: Mevlanowi Zece w 60. i Jeanowi Carioce w 63. minucie. W 64. minucie w drużynie FC Santa Coloma doszło do zmiany. Jordi Aláez wszedł za Javiego Camochu.

Trener KF-u Feronikelego postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Jeana Cariocę i na pole gry wprowadził napastnika Jetmira Topallego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 70. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Santa Coloma i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie Mevlan Zeka został zmieniony przez Argjenda Malaja, co miało wzmocnić zespół KF-u Feronikelego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chusa Sosę na André Azevedo.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kastriot Rexha wywołał eksplozję radości wśród kibiców KF-u Feronikelego, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie pojedynku. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie KF-u Feronikelego doszło do zmiany. Arbër Potoku wszedł za Besmira Bojku.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Marc Rebés Ruiz55′ 59′
90′ Besmir Bojku
Moisés San Nicolás Schellens
63′ 67′ Jean Carioca
Lorenzo Burón Aranda
Albert Dabiqaj
Aleix Cisteró Serna58′
37′ 49′ Yll Hoxha
Pedro Santos Escolano
Astrit Fazliu
Jesús David Sosa Sebastià  52′ 82′
 87′ Kastriot Rexha
Javier López Iglesias25′ 64′
 58′ 60′ 79′ Mevlan Zeka
Nicolás Esteban Medina Ríos86′
Florian Smakiqi
Andrés Fabián Benítez Ruiz Diaz
Lulzim Doshlaku
Albert Mercadé
90′ Arbër Potoku
Enric Pi Solá59′
Astrit Thaçi
Jordi Aláez Peña64′ 70′
79′ Argjend Malaj
Antonio Marinho
Albutrint Morina
Diego Alejandro Nájera Quintero
67′ 71′ Jetmir Topalli
André Filipe Teixeira Azevedo82′

Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom FC Santa Coloma w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną.