Liga Mistrzów: KF Drita - Inter Club d'Escaldes 2-1 (2-1)

8 sierpnia na Centre sportif de Colovray w Nyon odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami KF Drita a Interu Club d'Escaldes. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem KF Drita 2-1, który wywalczyła awans.

Emili Garcia 29'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Interu Club d'Escaldes zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki KF Drita była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KF Drita w 21. minucie spotkania, gdy Xhevdet Shabani strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy Interu Club d'Escaldes odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie Emili Garcia wyrównał wynik meczu.

Piłkarze KF Drita odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się H. Namani.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

W 61. minucie Toni Lao został zastąpiony przez Luda. Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze KF Drita: Kastriot Rexha, Astrit Fazliu, A. Ajzeraj, na ich miejsce weszli: Betim Haxhimusa, Albin Krasniqi, D. Islami. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bruninha, Sergiego Morena zajęli: Jordi Betriu, A. Briñez.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Inter Club d'Escaldes: Xavierowi Morenowi w 81. i Emilemu Garcii w 82. minucie.

Oscar Reyes Sánchez
89′ Almir Ajzeraj
Emili Josep Garcia Miramontes  29′ 82′
 45′ Hamdi Namani
Antonio Lao Doña61′
Bunjamin Shabani
Jordi Roca Grau
 21′ Xhevdet Shabani
Bruno Mauricio Lemiechevsky Melessi
Erjon Vucaj
Sergi Moreno Marin90′
82′ Astrit Fazliu
Bruno Filipe Raposo Fernandes72′
73′ Kastriot Rexha
Genís Soldevila Solduga
Dorart Ramadani
Joan Bayona Gallardo
Leutrim Rexhepi
Rui Filipe Figueiras de Beja
82′ Albin Krasniqi
Xavier Moreno81′
89′ Drilon Islami
Andrés Briñez Aranda90′
Izair Emini
Ludovic Clemente Garcés61′
73′ Betim Haxhimusa
Jordi Betriu Armengol72′

Arbiter nie ukarał zawodników KF Drita żadną kartką, natomiast piłkarzom Interu Club d'Escaldes przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.