Liga Mistrzów: Karabach Agdam Baku - KF Partizani Tirana 2-0 (0-0)

17 lipca na Dalğa Arena w Baku odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Karabachu Agdam a Partizani. Mecz zakończył się zwycięstwem Karabachu Agdam 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 0-0, awans wywalczyła drużyna Karabachu Agdam. Starcie obejrzało 5 932 widzów.

Dani Quintana 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Karabachu Agdam próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Karabach Agdam: Maksimowi Medvedevowi w 38. i Míchelowi w 41. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Karabachu Agdam w 51. minucie spotkania, gdy Filip Ozobić zdobył pierwszą bramkę. W 54. minucie kartką został ukarany Rahil Məmmədov, zawodnik Karabachu Agdam.

W 61. minucie Eraldo Çinari zastąpił Lorenca Trashiego. W 64. minucie arbiter wręczył kartkę Esinowi Hakajowi z jedenastki Partizani. W 73. minucie Filip Ozobić został zmieniony przez Simeona Sławczewa, a za Araza Abdullayeva wszedł na boisko Mahir Emreli, co miało wzmocnić zespół Karabachu Agdam. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Theophilusa Solomona na Josepha Ekubana.

Trener Partizani postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Esina Hakaja i na pole gry wprowadził napastnika Briana Browna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia ukarał kartką Josepha Ekubana, piłkarza Partizani. Dwie minuty później w zespole Karabachu Agdam doszło do zmiany. Dani Quintana wszedł za Jaime Romera.

Jedenastka Partizani ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Karabachu Agdam, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Dani Quintana.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Egzon Belica
38′ Maksim Medvedev
Eneo Bitri
54′ Rahil Məmmədov
Esin Hakaj64′ 83′
Raszad Farhad Sadygow
Labinot Ibrahimi
78′ Araz Abdullayev
Jasir Asani
Riçard Almeyda de Oliveira
William Cordeiro Melo
41′ Miguel Marcos Madera
Esat Mala
 51′ 73′ Filip Ozobić
Bruno Telushi
90′ Jaime Romero Gómez
Kristi Kote
90′  90′ Daniel Quintana
Brian Brown83′
73′ Simeon Sławczew
Joseph Ekuban75′ 90′
78′ Mahir Emreli
Emmanuel Mensah

Zespół Karabachu Agdam był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Karabachu Agdam dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.