Liga Mistrzów: KAA Gent - Dynamo Kijów 1-2 (1-1)

23 września na GHELAMCO-arena odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami KAA Gent i Dynamo. Mecz zakończył się zwycięstwem Dynamo 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

C. de Pena 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w dziewiątej minucie spotkania, gdy Vladyslav Supryaha strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Vitalii Buyalskyi.

W 13. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Núriowi Fortunie, zawodnikowi gospodarzy. W 25. minucie za Romana Yaremchuka wszedł Tim Kleindienst. Po pół godzinie gry żółtą kartkę dostał Gerson Rodrigues z zespołu gości.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tim Kleindienst. Przy strzeleniu gola asystował Niklas Dorsch.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Romanowi Bezusowi z KAA Gent. W 53. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Roman Bezus z zespołu KAA Gent i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 50. minucie.

W 56. minucie żółtą kartkę dostał Vadis Odjidja-Ofoe, piłkarz KAA Gent. W 59. minucie w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Viktor Tsygankov wszedł za Gersona Rodriguesa. Chwilę później trener KAA Gent postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Vadisa Odjidja-Ofoego wszedł Jordan Botaka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

W 66. minucie Vladyslav Supryaha został zmieniony przez Benjamina Verbiča, co miało wzmocnić zespół Dynamo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Laurenta Depoitre'a na Milada Mohammadiego.

Zawodnicy Dynamo w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie wynik ustalił Carlos de Pena.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Volodymyr Shepelev wszedł za Mykolę Shaparenkę. W 87. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Volodymyrowi Shepelevowi z zespołu gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Ołeksandr Karawajew
13′ Núrio Domingos Matias Fortuna
Tomasz Kędziora
Michael Ngadeu-Ngadjui
Vitalii Mykolenko
Igor Plastun
Illia Zabarnyi
50′ 53′ Roman Bezus
Carlos María de Pena Bonino  79′
Niklas Bernd Dorsch
Vitalii Buyalskyi
56′ 62′ Vadis Odjidja-Ofoe
Mykola Shaparenko82′
Elisha Owusu
Serhiej Sydorczuk
72′ Laurent Depoitre
Gerson Leal Rodrigues Gouveia31′ 59′
25′ Roman Yaremchuk
Vladyslav Supryaha  9′ 66′
Colin Coosemans
Denis Bojko
Dino Arslanagić
Oleksandr Syrota
62′ Jordan Rolly Botaka
Oleksandr Andrievskyi
72′ Milad Mohammadi Keshmarzi
Bohdan Lednev
Sulayman Marreh
Volodymyr Shepelev82′ 87′
25′  41′ Tim Kleindienst
Viktor Tsygankov59′
Dogbole Franck Anderson Niangbo
Benjamin Verbič66′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Dynamo przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.