Liga Mistrzów: Juventus Turyn - Olympique Lyon 2-1 (1-1)

7 sierpnia na Allianz Stadium w Turynie odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Juventusu Turyn a Olympique Lyon. Starcie zakończyło się zwycięstwem Juventusu Turyn 2-1.

M. Depay 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Olympique Lyon (”Les Gones”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Memphis Depay dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Między 19. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Juventusu Turyn nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo.

W 44. minucie kartkę dostał Rodrigo Bentancur z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie Miralem Pjanić zastąpił Aarona Ramseya.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn w 60. minucie spotkania, gdy Cristiano Ronaldo strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Federico Bernardeschi.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Juventusu Turyn doszło do zmiany. Danilo wszedł za Juana Cuadradę. W 71. minucie Federico Bernardeschi został zmieniony przez Paula Dybalę, a za Paula Dybalę wszedł na boisko Marco Olivieri, co miało wzmocnić zespół Juventusu Turyn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Léo Dubois na Kennego Tete'a oraz Houssema Aouara na Thiaga Mendesa. Między 76. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Olympique Lyon.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Antonio Guedes Marcelo
44′ Rodrigo Bentancur
Fernando Marçal de Oliveira89′
31′ 70′ Juan Cuadrado
Houssem Aouar19′ 90′
60′ Miralem Pjanić
Maxence Caqueret87′
Adrien Rabiot
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
71′ Federico Bernardeschi
Memphis Depay  12′ (k.) 42′ 67′
Gonzalo Higuain
Karl Brillant Toko Ekambi67′
 43′ (k.), 60′ Cristiano Ronaldo
Melvin Bard
70′ Danilo
Thiago Henrique Mendes Ribeiro90′
60′ Aaron Ramsey
Jeff Reine-Adélaïde67′
71′ 84′ Paulo Dybala
Mathis Rayan Cherki
84′ Marco Olivieri
Moussa Dembélé67′

Bertrand Isidore Traoré

Piłkarze Juventusu Turyn otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy siedem.

Jedenastka ”Starej Damy” w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.