Liga Mistrzów: Juventus - Atletico Madryt 1-0. Czyste konto Wojciecha Szczęsnego

W meczu piątej kolejki grupy D Ligi Mistrzów Juventus pokonał Atletico Madryt 1-0. O zwycięstwie drużyny z Turynu przesądziła przepiękna bramka Paulo Dybali, a także dobra postawa Wojciecha Szczęsnego, który zachował czyste konto i zaliczył kilka udanych interwencji. "Stara Dama" jest już pewna pierwszego miejsca w grupie.

Juventus mógł podejść do tego meczu bez wielkiej presji, wszak był już pewien awansu do 1/8 finału. Wciąż jednak musiał walczyć o pierwsze miejsce w grupie, a zagrozić mogło mu właśnie Atletico Madryt.

W pierwszym spotkaniu obu ekip podopieczni Diega Simeone wykazali się ogromną wolą walki - zdołali odrobić dwubramkową stratę i doprowadzić do remisu 2-2.

"Stara Dama" mogła pokładać nadzieję w najlepszym strzelcu w historii Ligi Mistrzów - wielkim CR7. Ronaldo przez problemy zdrowotne nie wystąpił w ostatniej kolejce Serie A w starciu Atalantą. We wtorek wrócił jednak do składu i po raz kolejny chciał zostać katem ekipy ze stolicy Hiszpanii. To jego hat-trick w ubiegłym sezonie zdecydował o triumfie Juventusu nad ekipą "Los Colchoneros".

Wychodząc na murawę Portugalczyk zapisał się w annałach historii. Wyprzedził Paula Maldiniego i jest numerem dwa pod względem liczby występów w Champions League (175 meczów). Lepszy jest tylko jego były klubowy kolega z Realu Madryt - Iker Casillas (188).

Już w pierwszych minutach Szczęsny pokazał spokój i pewność siebie, pewnie wyłapując dośrodkowanie Renana Lodiego. Po chwili Thomas Partey faulował w środku pola Aarona Ramsey'a. Ghański piłkarz Atletico zdołał jednak zaznaczyć swoją obecność także w ofensywie - ruszył odważnie do przodu i oddał strzał, został jednak zblokowany.

Autorem pierwszego celnego uderzenia był aktywny na początku meczu Paulo Dybala, ale Jan Oblak interweniował bez zarzutu.

W 16. minucie dość pechowe zagranie zaliczył Ronaldo. Portugalczyk zamiast w piłkę trafił w... chorągiewkę wbitą w narożnik boiska, łamiąc ją tuż nad murawą. Potem Szczęsny pewnie interweniował przy strzale Saula Nigueza sprzed "szesnastki".

Wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się przy bezbramkowym remisie, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Dybala popisał się atomowym uderzeniem z rzutu wolnego z niezwykle ostrego kąta. To był prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Argentyńczyka!

Tuż po zmianie stron w świetnej sytuacji znalazł się Saul. Hiszpan ładnie uderzył z woleja po rzucie rożnym, ale na jego drodze ponownie stanął Szczęsny.

W 67. minucie prowadzenie "Starej Damy" mógł podwyższyć wprowadzony z ławki rezerwowych Federico Bernardeschi, który trafił sprzed pola karnego prosto w słupek bramki strzeżonej przez Oblaka.

Sporo zamieszania wywołała później sytuacja z CR7 w roli głównej. Portugalczyk upadł na murawę, a sędzia z pomocą VAR-u sprawdzał, czy któryś z zawodników "Atleti" nie zasłużył na czerwoną kartkę za faul na Portugalczyku. Ostatecznie gra toczyła się dalej bez żadnych konsekwencji dla przyjezdnych.

W końcówce ekipę mistrza Włoch uratował Matthijs de Ligt. Gdyby nie holenderski stoper, Angel Correa, który zbyt długo zwlekał ze strzałem, prawdopodobnie zdołałby wpisać się na listę strzelców.

W doliczonym czasie gry bohaterem Atletico mógł zostać były piłkarz Juventusu Alvaro Morata, ale po niezłym dograniu piłki nie trafił w nią, mając przed sobą tylko pustą bramkę.

"Stara Dama" pokonała więc ostatecznie "Los Colchoneros" 1-0 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie D Champions League.

Tomasz Brożek

Grupa D Ligi Mistrzów - wyniki, terminarz, tabela

Juventus Turyn - Atletico Madryt 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Dybala (45+2.)

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

Liga Mistrzów
2019-11-26 21:00 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 40486 | Arbiter: A. Taylor
Kieran Trippier
35′ 86′ Rodrigo Bentancur
Victor Machin Perez Vitolo54′
Blaise Matuidi
Hector Herrera58′ 60′
Miralem Pjanić
Jorge Resurrecion Merodio Koke
63′ Aaron Ramsey
Thomas Teye Partey
 45′ 76′ Paulo Dybala
Marcos Llorente Moreno
86′ Sami Khedira
Ángel Martín Correa60′
63′ Federico Bernardeschi