Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. Jeszcze dziś ogłoszenie Superligi? UEFA grozi buntownikom wykluczeniem!

Francuskie radio RMC Sport podało w niedzielę sensacyjną informację. Jeszcze dzisiaj ma zostać ogłoszone powstanie piłkarskiej Superligi, w której grałyby najbogatsze kluby Europy!

Szefowie UEFA zareagowali błyskawicznie i zapowiadają drastyczne sankcje dla założycieli nowych rozgrywek. Jaka konsekwencje mogą ich spotkać? Wykluczenie z Ligi Mistrzów i lig krajowych. Na dodatek zawodnicy zbuntowanych klubów nie mogliby występować w drużynach narodowych - o czym donosi "La Gazeta dello Sport".

UEFA szybko potwierdziła skalę szykowanych kar w specjalnie przygotowanym oświadczeniu.

Jak informuje z kolei RMC Sport, utworzenie Superligi mają ogłosić przedstawiciele trzech krajów - Anglii, Hiszpanii i Włoch.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Na liście uczestników pierwotnie znajdzie się 12 zespołów: Manchester United, Liverpool FC, Manchester City, Arsenal FC, Chelsea Londyn, Tottenham Hotspur, FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Inter Mediolan, AC Milan i Juventus Turyn.

Szefowie PSG odmówili udziału w Superlidze

Nie ma w tej grupie drużyn z Niemiec i Francji. Wedle niepotwierdzonych doniesień zaproszenie otrzymali właściciele PSG, ale odmówili udziału w przedsięwzięciu.

Informacja jest o tyle sensacyjne, że raptem przed dwoma dniami UEFA poinformowała o nowej formule Ligi Mistrzów, kierując się preferencjami najmożniejszych klubów kontynentu. Od sezonu 2024/2025 w rozgrywkach startować ma 36 drużyn w zupełnie nowej formule. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Na najbliższy poniedziałek zaplanowano posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA w tej sprawie. Według nieoficjalnych informacji nadzwyczajną naradę zwołano w siedzibie futbolowej centrali już w niedzielne popołudnie.

UKi

Liga Mistrzów - zobacz stan rywalizacji na finiszu bieżącej edycji

Dowiedz się więcej na temat: UEFA | Liga Mistrzów | Superliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje