Liga Mistrzów. Inter Mediolan - Real Madryt 0-2 w czwartej kolejce

Inter Mediolan przegrał na własnym stadionie z Realem Madryt 0-2 w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Włosi jeszcze nie stracili szans na wyjście z grupy B, ale są na ostatnim miejscu z tylko dwoma punktami.

A. Hakimi 59' (samob.)

Real przystąpił do środowego meczu mocno osłabiony. W kadrze zabrakło: Sergia Ramosa, Karima Benzemy i Federica Valverde, a jeszcze nie w pełni zdrowy Casemiro usiadł na ławce rezerwowych (wszedł w 59. minucie).

"Królewscy" objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a rozegrali piłkę na przedpolu rywala, Martin Odegaard zagrał w pole karne do Nacho, którego zahaczył przebiegający z tyłu Nicolo Barella. Choć Włoch zarzekał się, że przewinienia nie było, sędzia Anthony Taylor nie miał wątpliwości. Do "jedenastki" podszedł Eden Hazard i choć Samir Handanovič wyczuł intencję strzelca, rzucając się w lewo, to nie zdołał sparować uderzenia.

W 12. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Lucas Vazquez, piłka jeszcze lekko odbiła się rykoszetem i zatrzymała dopiero na słupku.

Inter w pierwszej połowie grał słabo, podobnie jak w ostatnim meczu ligowym z Torino, a jego sytuacja stała się dramatyczna w 33. minucie. Arturo Vidal w odstępie sześciu sekund(!) zobaczył dwie żółte kartki za dyskusje z sędzią. O co chodziło Chilijczykowi? Chwilę wcześniej był atakowany w polu karnym przez Lukę Modricia (Chorwat łapał go za rękę), ale pomocnik Interu utrzymał się na nogach, przewrócił się dopiero po interwencji Raphaela Varane'a. Z tym że Francuz trafił w piłkę.

Antonio Conte, trener Interu, w przerwie dokonał dwóch zmian. Danilo D'Ambrosio zastąpił Alessandra Bastoniego, a Ivan Perišić wszedł za Lautara Martineza.

Gospodarze, mimo grania w 10, próbowali coś zmienić, ale bez większego efektu. Tymczasem w 59. minucie to Real podwyższył prowadzenie. Wprowadzony dosłownie przed chwilą Rodrygo, w pierwszym kontakcie z piłką, posłał ją z bliska do siatki po dośrodkowaniu z prawej strony Vazqueza.

Inter pierwszy celny strzał oddał dopiero w 82. minucie, kiedy Perišić wpadł w pole karne i kropnął z ostrego kąta, ale nierozgrzany Thibaut Courtois potrafił sparować piłkę.

Tak więc Real po raz pierwszy w historii wygrał na Giuseppe Meazza/San Siro po pięciu remisach i 10 porażkach.

W zakończonym wcześniej meczu tej grupy Borussia Dortmund pokonała Szachtara Donieck 4-0. "Źrebaki" z ośmioma punktami są liderem, "Królewscy" mają siedem, a Inter pozostał na ostatnim miejscu z dwoma.

Daniel Carvajal Ramos
46′ Alessandro Bastoni
Raphael Varane
Stefan de Vrij
. Nacho
Nicolò Barella
Ferland Mendy
59′ (samob.) 63′ Achraf Hakimi Mouh
Luka Modrić
19′ 78′ Roberto Gagliardini
Lucas Vázquez Iglesias
Ashley Young
Eden Hazard  7′ (k.) 78′
33′ 33′ Arturo Vidal
Toni Kroos
86′ Romelu Lukaku
Martin Ødegaard58′
46′ Lautaro Javier Martínez
Mariano Díaz Mejía58′
Ionuț Andrei Radu
Diego Altube Suárez
Filip Stankovic
Andrii Lunin
46′ Danilo D'Ambrosio
Víctor Chust García
Matteo Darmian
Silva Junior Marcelo
Andrea Ranocchia
Casemiro58′
86′ Christian Eriksen
Alarcon Suarez Isco
Radja Nainggolan
Marco Asensio Willemsen
46′ Ivan Periszić
Hugo Duro Perales
78′ 86′ Stefano Sensi