Liga Mistrzów. Galatasaray Stambuł - Club Brugge 1-1. Awans Realu

Club Brugge w doliczonym czasie gry uratował wyjazdowy remis 1-1 z Galatasaray Stambuł i przy okazji został ukarany dwoma czerwonymi kartkami! Ten wynik zapewnił awans do kolejnej rundy Realowi Madryt.

Mecz w Stambule był szczególnie ważny dla szykującego się do spotkania z Paris Saint-Germain Realu Madryt. Wygrana Club Brugge sprawiała, że los "Królewskich" wciąż nie byłby pewny. Remis lub wygrana Galatasaray gwarantowała już Realowi awans do kolejnej rundy.

Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla Realu i - przede wszystkim - dla gospodarzy. Doświadczony napastnik Adem Buyuk już w 11. minucie efektownie podbił sobie piłkę w polu karnym, po czym bardzo mocnym strzałem z woleja nie dał żadnych szans bramkarzowi z Brugii!

Podobnego gola pod drugą z bramek mógł zdobyć po pół godzinie gry Lois Openda. Uderzył efektownie, ale nie zaskoczył Fernando Muslery. Tuż po zmianie stron urugwajski bramkarz popisał się raz jeszcze, efektownie broniąc uderzenie Emmanuela Dennisa.

Jeszcze lepszą sytuację do wyrównania Belgowie mieli dziesięć minut przed końcem, lecz w idealnej sytuacji spudłował David Okereke.

Turecka drużyna powoli zaczynała świętowanie zwycięstwa, gdy w drugiej minucie doliczonego czasu gry losy spotkania odmienił Krepin Diatta. 20-letni Senegalczyk trafił do bramki pięknym uderzeniem zza pola karnego.

To jednak nie koniec emocji. Diatta w szale radości zdarł z siebie koszulkę, a że miał już na koncie żółtą kartkę, obejrzał drugą i wyleciał z boiska! Z kolei Clinton Mata świętował gola kopniakiem w chorągiewkę, która złamała się na pół. Sędzia jego także wyrzucił z boiska i Club Brugge kończyło mecz w dziewięciu!

Belgijska drużyna zdołała utrzymać remis do końca meczu, dzięki czemu wciąż zajmuje trzecią pozycję w tabeli i jest bliska gry wiosną w Lidze Europy. Wynik spotkania zapewnił Realowi awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów
2019-11-26 18:55 | Stadion: Türk Telekom Stadyumu | Widzów: 34500 | Arbiter: Kružliak
FC Brugge
90′ Fernando Muslera
Simon Mignolet
80′ Ömer Bayram
Simon Désiré Sylvanus Deli
Marcos do Nascimento Teixeira
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço31′ 90′
33′ Mariano Ferreira Filho
Brandon Mechele
85′ Yuto Nagatomo
Federico Ricca Rostagnol28′
Sofiane Feghouli
Krépin Diatta  90′ 66′ 90′
87′ Younès Belhanda
Eder Alvarez-Balanta
Ryan Donk
Mats Rits46′
14′ Mario Lemina
Hans Vanaken
90′ Jean Michaël Seri
Emmanuel Bonaventure Dennis58′
 11′ Adem Büyük
Charles De Ketelaere46′
80′ Selçuk Inan
David Chidozie Okereke77′
87′ 90′ Emre Mor
Siebe Schrijvers58′
90′ Erencan Yardımcı