Liga Mistrzów. FK Krasnodar - Sevilla 1-2 i Stade Rennes - Chelsea 1-2 w 4. kolejce fazy grupowej

Sevilla i Chelsea cieszą się z awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów! Hiszpanie pokonali na wyjeździe FK Krasnodar 2-1, a "The Blues" rozprawili się ze Stade Rennes, także zwyciężając 2-1.

FK Krasnodar - Sevilla 1-2

Rosyjski klub przystępował do tego spotkania z żądzą rewanżu za porażkę 2-3 w stolicy Andaluzji. To jednak Hiszpanie lepiej rozpoczęli mecz i już w czwartej minucie objęli prowadzenie.

Kontrę Sevilli napędził po przejęciu piłki w środku pola Lucas Ocampos. 26-latek pognał prawą flanką i dośrodkował w pole karne. Futbolówkę wybił głową jeden z obrońców, lecz przed "szesnastką" dopadł do niej Ivan Rakitić i uderzył bez przyjęcia, pokonując bramkarza.

W 32. minucie do akcji wkroczył VAR. Obsługujący go sędziowie sprawdzali, czy Sevilli nie należał się rzut karny po zagraniu ręką jednego z piłkarzy Krasnodaru. Ostatecznie "jedenastka" nie została odgwizdana, a pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0-1.

Kilka minut po przerwie do wyrównania powinien doprowadzić Remy Cabella, który odebrał piłkę obrońcy przed polem karnym, minął bramkarza i oddał celny strzał. Świetny powrót zaliczył jednak w tej sytuacji Jules Kounde, ofiarnym wślizgiem zbijając piłkę na słupek.

Stoper Sevilli był bliski zanotowania skutecznej interwencji na linii bramkowej także w 56. minucie, po strzale Wandersona Camposa, lecz w tej sytuacji nie był już w stanie zatrzymać piłki, a gospodarze mogli cieszyć się z remisu. Wydawało się, ten mecz skończy się podziałem punktów, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry trzy punkty na wagę awansu zapewnił Sevilli Munir El Haddadi.

Liga Mistrzów
2020-11-24 18:55 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 10554 | Arbiter: Marco Guida
Nemanja Gudelj
18′ 46′ Magomed-Shapi Suleymanov
Óscar Rodríguez Arnaiz53′
84′ Viktor Claesson
Ivan Rakitić  4′ 61′
67′ Kristoffer Olsson
Francisco Fernando
67′ Marcus Berg
Munir El Haddadi  90′
85′ Remy Cabella
Luuk de Jong72′
Andrey Sinitsyn
Adrián González Moyano
84′ Evgeni Chernov
Alfonso Pastor Vacas
Egor Sorokin
Sergio Gomez
Ruslan Kambolov
Karim Rekik61′
67′ Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Joan Jordán Moreno53′ 58′
85′ Daniil Utkin
Juan Luis Sánchez Velasco
67′ Ariclenes da Silva Ferreira
Óliver Torres Munoz61′
46′  56′ Wanderson Maciel Sousa Campos

Stade Rennes - Chelsea 1-2

W pierwszym spotkaniu obu ekip "The Blues" nie dali szans rywalom, zwyciężając na Stamford Bridge aż 3-0. Tym razem także to oni rozpoczęli strzelanie. W 22. minucie Callum Hudson-Odoi otrzymał długie podanie na połowę rywala, pognał samotnie na bramkę i uderzył nie do obrony!

Gospodarze starali się odpowiedzieć. Bliski szczęścia był w 42. minucie Damien Da Silva, ale jego uderzenie głową zatrzymał Edouard Mendy.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry piłkę wpakował do siatki Timo Werner, lecz nie mógł celebrować gola - sędzia błyskawicznie odgwizdał spalonego.

Chelsea nie forsowała tempa gry, zadowalając się skromnym, jednobramkowym prowadzeniem. Minimalizm londyńczyków zemścił się na nich w 85. minucie, gdy Sehrou Guirassy doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym.

Odpowiedź przyjezdnych mogła być natychmiastowa, ale bramkarz obronił uderzenie głową Bena Chilwella. Podopieczni Franka Lamparda nie zrazili się jednak i w 91. minucie strzelili drugą bramkę, wykorzystując fatalny błąd gospodarzy. Szybką kontrę próbował najpierw wykończyć Werner, który przegrał pojedynek z golkiperem, ale po dobitce głową Oliviera Girouda piłka zatrzepotała w siatce.

Thiago Silva
86′ Adrien Truffert
Ben Chilwell
78′ Eduardo Camavinga
Mateo Kovaczić76′
90′ Benjamin Bourigeaud
Mason Mount68′
Steven N'Zonzi
Luiz Frello Jorginho
86′ Jeremy Doku
Callum Hudson-Odoi  22′ 75′
 85′ 86′ Serhou Yadaly Guirassy
Tamy Abraham69′
63′ James Edward Lea Siliki
Andreas Christensen
86′ Gnantin Yann Gboho
Reece James90′
78′ 87′ Ben Halfon
Emerson Palmieri dos Santos
86′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Antonio Ruediger
Flavien Tait
Fikayo Tomori
63′ Romain Del Castillo
Kai Havertz76′
Adrien Hunou
N'Golo Kanté68′
86′ M'Baye Babacar Niang