Liga Mistrzów: FK Krasnodar - Olympiakos Pireus 1-2 (1-1)

27 sierpnia na Stadionie FK Krasnodar odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Krasnodaru a Olympiakosu Pireus. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olympiakosu Pireus 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 4-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 34 627 widzów.

Liga Mistrzów
2019-08-27 21:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 34627 | Arbiter: D. Skomina
FK Krasnodar
Olympiakos Pireus
1
2
D. Utkin 10'
Y. El-Arabi 11',47'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Krasnodaru otworzyli wynik. W 10. minucie Daniil Utkin dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcus Berg.

Zespół Krasnodaru krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Youssef El-Arabi. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dmitriy Stotskiy z Krasnodaru. Była to 25. minuta meczu.

W 32. minucie Magomed-Shapi Suleymanov został zmieniony przez Younesa Namlego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu Youssef El-Arabi po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola pomógł Mathieu Valbuena.

W 56. minucie Sergiej Pietrow został zmieniony przez Dmitriego Skopintseva, co miało wzmocnić drużynę Krasnodaru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rúbena Semeda na Pape'a Cisségo. Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Daniila Utkina i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Ignatyeva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 70. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Krasnodaru.

W 73. minucie w drużynie Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. El Soudani wszedł za Youssefa El-Arabiego. Kibice Olympiakosu Pireus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Camarę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Daniel Podence. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Rúben Afonso Borges Semedo65′
56′ Sergiej Pietrow
Omar Elabdellaoui
76′ Urosz Spajić
Yassine Meriah
75′ Kristoffer Olsson
Konstantinos Tsimikas
25′ Dmitri Stotskiy
Andreas Bouchalakis
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Daniel Castelo Podence84′
 10′ 67′ Daniil Utkin
Guilherme dos Santos Torres
32′ Magomed-Shapi Suleymanov
Pape Abou Cissé65′
56′ Dmitri Skopintsev
Leonardo Koutris
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Vassilis Torosidis
Ruslan Kambolov
Mohamed Mady Camara84′
32′ 70′ Younes Namli
Lazar Ranđelović
67′ Ivan Ignatjev
El Arabi Soudani73′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Krasnodaru pokazał cztery żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.