Reklama

Reklama

Liga Mistrzów: FK Astana - CFR 1907 Kluż 1-0 (0-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 9 lipca, drużyna Astany zwyciężyła z CFR Kluż 1-0 (0-0). Mecz na Astana Arena obejrzało 18 587 widzów.

W  pojedynku rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 9 lipca, drużyna Astany zwyciężyła  z CFR Kluż  1-0 (0-0). Mecz na Astana Arena obejrzało 18 587 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach drużyna Astany próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie Marin Tomasov został zastąpiony przez Rangela Jangę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CFR Kluż doszło do zmiany. Sebastian Mailat wszedł za Constantina Păuna.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Astany w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie wynik ustalił Jewgienij Postnikow.

Reklama

W następstwie utraty bramki trener CFR Kluż postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Ovidiu Hobana i na pole gry wprowadził napastnika Maria Rondóna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie Roman Murtazajew został zmieniony przez Firmina Mubele'a, co miało wzmocnić jedenastkę Astany. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mihaiego Bordeianu na Luísa Aurélia. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Camorę z CFR Kluż, a w piątej minucie doliczonego czasu starcia Jewgienija Postnikowa z drużyny przeciwnej.

Drużyna Astany była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Astany w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 17 lipca w Kluż-Napoce. Strata CFR Kluż wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL