Liga Mistrzów: Ferencváros Budapeszt - Molde FK 0-0

29 września na Groupama Aréna w Budapeszcie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Ferencvaros a Molde. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Molde 0-0, który wywalczyło awans.

Liga Mistrzów
2020-09-29 21:00 | Stadion: Groupama Aréna | Arbiter: Björn Kuipers
Ferencváros Budapeszt
Molde FK
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fredrika Aursnesa z Molde, a w 42. minucie Endre'a Botkę z drużyny przeciwnej.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Molde: Leke'owi Jamesowi w 49. i Eirikowi Hestadowi w 55. minucie. W 64. minucie Erling Knudtzon został zastąpiony przez Olę Brynhildsen.

W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Ferencvaros : Aïssa Laïdouni, Isael, a na ich miejsce weszli Dávid Sigér, Tokmac Chol. Trener Molde postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Etzaza Hussaina i na pole gry wprowadził napastnika Ohiego Omoijuanfa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Ferencvaros postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Somálię wszedł Abraham Frimpong, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Ferencvaros utrzymać remis.

Stian Rode Gregersen
42′ Endre Botka
Martin Skjelbreid Ellingsen
Marcel Heister
Kristoffer Haugen
87′ Wergiton do Rosário Calmon
Fredrik Aursnes26′
Oleksandr Zubkov
Erling Knudtzon64′
79′ Tokmac Chol Nguen
Magnus Wolff Eikrem
Ihor Kharatin
Etzaz Muzafar Hussain83′
79′ Dávid Miklós Sigér
John Kitolano
87′ Abraham Akwasi Frimpong
Sheriff Sinyan
79′ Aïssa Bilal Laïdouni
Ola Brynhildsen64′
79′ Isael da Silva Barbosa
Mathis Bolly
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Mattias Mostroem
Roland Varga
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo83′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Ferencvaros otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Molde w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.