Liga Mistrzów: Ferencváros Budapeszt - Molde FK 0-0

29 września na Groupama Aréna w Budapeszcie odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Ferencvarosu a Molde. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

Liga Mistrzów
2020-09-29 21:00 | Stadion: Groupama Aréna | Arbiter: B. Kuipers
Ferencváros Budapeszt
Molde FK
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fredrika Aursnesa z Molde, a w 42. minucie Endre'a Botkę z drużyny przeciwnej.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Molde: Leke'owi Jamesowi w 49. i Eirikowi Hestadowi w 55. minucie. W 64. minucie Erling Knudtzon został zastąpiony przez Olę Brynhildsen.

W 79. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy : Aïssa Laïdouni, Isael, a na ich miejsce weszli Dávid Sigér, Tokmac Chol. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Molde doszło do zmiany. Ohi Omoijuanfo wszedł za Etzaza Hussaina. Chwilę później trener Ferencvarosu postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Somálię wszedł Abraham Frimpong, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis.

Kristoffer Haugen
42′ Endre Botka
Marcus Holmgren Pedersen
Marcel Heister
Stian Rode Gregersen
Gergo Lovrencsics
Fredrik Aursnes26′
87′ Wergiton do Rosário Calmon
Eirik Hestad55′
Ihor Kharatin
Etzaz Muzafar Hussain83′
79′ Dávid Miklós Sigér
Martin Skjelbreid Ellingsen
Myrto Uzuni
Magnus Wolff Eikrem
Oleksandr Zubkov
Leke Samson James49′
79′ Tokmac Chol Nguen
Erling Knudtzon64′
Adam Bogdan
Alexandro Marco Craninx Joostens
Lasza Dwali
John Kitolano
87′ Abraham Akwasi Frimpong
Sheriff Sinyan
79′ Aïssa Bilal Laïdouni
Ola Brynhildsen64′
79′ Isael da Silva Barbosa
Mathis Bolly
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Mattias Mostroem
Roland Varga
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo83′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Ferencvarosu dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Ferencvarosu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.