Liga Mistrzów: FC Salzburg - Maccabi Tel Awiw 3-1 (2-1)

30 września na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Salzburga a Maccabi Tel Awiw. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Salzburga 3-1, który wywalczył awans.

E. Karzev 30'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Salzburga.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 16. minucie spotkania, gdy Patson Daka zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Eden Karzev.

Od 38. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 45. minucie spotkania, gdy Dominik Szoboszlai zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

W 65. minucie Ben Bitton został zmieniony przez Matana Hozeza. Chwilę później trener Salzburga postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Sékou Koïtę. Na boisko wszedł Mërgim Berisha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Drużyna Maccabi Tel Awiw ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Patson Daka ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1. Asystę zaliczył Albert Vallci.

Między 74. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Salzburga: Mohamed Camara, Masaya Okugawa, na ich miejsce weszli: Zlatko Junuzović, Noah Okafor. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maora Kandila, Eylona Almoga zajęli: Amit Glazer, Ronen Hanzis. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Salzburg: André Ramalhowi w 87. minucie i Noahowi Okaforowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Maor Kandil74′
87′ André Ramalho Silva
Sheran Yeini
Maximilian Wöber
Matan Baltaksa45′
Andreas Ulmer
Ben Bitton65′
38′ 74′ Mohamed Camara
Eitan Tibi
 16′, 68′ Patson Daka
Dan Biton
82′ Masaya Okugawa
Eden Karzev  30′ 44′
Enock Mwepu
Eylon Haim Almog75′
 45′ (k.) Dominik Szoboszlai
Eyal Golasa
66′ Sékou Koïta
Ruslan Barsky
74′ Zlatko Junuzović
Niv Berkovitz
Karim-David Adeyemi
Rotem Yatzkar
66′ Mërgim Berisha
Ronen Hanzis75′
82′ 90′ Noah Arinzechukwu Okafor
Matan Hozez65′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Maccabi Tel Awiw przyznał dwie.