Liga Mistrzów: FC Midtjylland - Slavia Praga 4-1 (0-1)

30 września na MCH Arena w Herning odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Midtjyllandu a Slavii Praga. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Midtjyllandu 4-1, który wywalczył awans.

P. Olayinka 3'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Slavii Praga otworzyli wynik. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Peter Oladeji.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavii Praga.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Hovorkę z Slavii Praga, a w 55. minucie Erika Sviatchenka z drużyny przeciwnej. W 58. minucie za Evandera wszedł Bozhidar Boykov.

W tej samej minucie w zespole Midtjyllandu doszło do zmiany. Anders Laustrup wszedł za Pione'a Sisto.

Zawodnicy Midtjyllandu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Sory Kaba. Asystę zanotował Awer Bul.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Ibrahim Traoré wszedł za Nicolae Stanciu. W następstwie utraty gola trener Slavii Praga postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Lukáša Masopusta i na pole gry wprowadził napastnika Petara Musę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie kartkę obejrzał Jan Bořil z jedenastki gości.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Jan Kuchta wszedł za Petera Oladejego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Midtjyllandu w 84. minucie spotkania, gdy Alexander Scholz zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Zespół Slavii Praga ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 88. minucie wynik na 3-1 podwyższył Frank Ogochukwu. Przy strzeleniu gola pomagał Anders Laustrup.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Anders Laustrup, zawodnik gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie wynik ustalił Anders Laustrup. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Bozhidar Boykov.

Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił wzmocnić linię pomocy i w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku zastąpił zmęczonego Awera Bula. Na boisko wszedł Mikael Anderson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Vladimír Coufal
55′ Erik Sviatchenko
Ondřej Kúdela
 84′ (k.) Alexander Scholz
David Hovorka53′
Paulo Victor da Silva
Jan Bořil81′
Jens-Lys Michel Cajuste
Lukáš Masopust73′
58′ Evander da Silva Ferreira
Nicolae Claudiu Stanciu68′
 88′ Frank Ogochukwu Onyeka
Lukáš Provod
90′ Awer Bul Mabil
Petr Ševčík
 65′ Sory Kaba
Tomáš Holeš
58′ Pione Sisto
Murphy Oscar Dorley
90′ Mikael Neville Anderson
Ondřej Lingr
58′ Bozhidar Boykov Kraev
Ibrahim Benjanim Traoré68′
58′  90′ 90′ Anders Laustrup Dreyer
Jan Kuchta84′
José Francisco dos Santos Júnior
Petar Musa73′

Drużyna Slavii Praga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.