Liga Mistrzów: FC Midtjylland - BSC Young Boys 3-0 (0-0)

16 września na MCH Arena w Herning odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Midtjyllandu a Young Boys Berno. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Midtjyllandu 3-0, który wywalczył awans.

A. Mabil 84'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Midtjylland: Sory'emu Kabie w 31. i Ogochukwu Frankowi w 41. minucie.

W 51. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Young Boys Berno Jordan Lefort. W 59. minucie arbiter ukarał kartką Michela Aebischera, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Midtjyllandu w 61. minucie spotkania, gdy Anders Laustrup zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Sory Kaba.

Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Bozhidara Boykova. Na boisko wszedł Pione Sisto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie Nicolas Ngamaleu został zmieniony przez Theosona-Jordana Siebatcheu. W tej samej minucie Miralem Sulejmani został zmieniony przez Marvina Spielmanna, a za Christiana Fassnachta wszedł na boisko Felix Mambimbi, co miało wzmocnić jedenastkę Young Boys Berno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sory'ego Kabę na Júniora Brumada.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na kwadrans przed zakończeniem spotkania, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Erikowi Sviatchenkowi i Christianowi Fassnachtowi.

Trzeba było trochę poczekać, aby Awer Bul wywołał eksplozję radości wśród kibiców Midtjyllandu, strzelając kolejnego gola w 84. minucie pojedynku. W 85. minucie w zespole Midtjyllandu doszło do zmiany. Evander wszedł za Andersa Laustrupa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Jordan Lefort 51′ (samob.)
76′ Erik Sviatchenko
Fabian Lustenberger
62′ Bozhidar Boykov Kraev
Christian Fassnacht76′ 82′
 84′ Awer Bul Mabil
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu66′
Jens-Lys Michel Cajuste
Michel Aebischer59′
41′ Ogochukwu Onyeka Frank
Christopher Martins Pereira
 61′ 85′ Anders Laustrup Dreyer
Miralem Sulejmani66′
31′ 78′ Sory Kaba
Vincent Sierro
85′ Evander da Silva Ferreira
Marvin Spielmann66′
62′ Pione Sisto
Felix Khonde Mambimbi82′
78′ José Francisco dos Santos Júnior
Theoson-Jordan Siebatcheu66′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Midtjyllandu, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.