Liga Mistrzów: FC Brugge - Real Madryt 1-3 w szóstej kolejce

FC Brugge przegrał na własnym stadionie z Realem Madryt 1-3 w meczu szóstej kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a zajęli drugie miejsce, a Belgowie trzecie.

Liga Mistrzów
2019-12-11 21:00 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 27308 | Arbiter: T. Stieler
L. Modric 90'

Goście objęli prowadzenie w 53. minucie. Luka Modrić zagrał na prawą stronę do Álvara Odriozoli, który dograł w pole karne, gdzie z pierwszej piłki do siatki trafił Rodrygo.

Wyrównanie padło już dwie minuty później. Emmanuel Bonaventure przedarł się z piłką mimo asysty Rodryga, a następnie podał do Hansa Vanakena, który będąc niepilnowanym w polu karnym skutecznie przymierzył.

Real ponownie na prowadzenie wyszedł w 64. minucie. W akcji brał udział cały tercet ofensywny "Królewskich": Luka Jović zgrywał piłkę głową, Rodrygo został zablokowany, ale futbolówka trafiła pod nogi Viniciusa juniora, a ten sprytnie strzelił obok obrońcy Brandona Mechele do siatki.

Podopieczni Zidane’a zwycięstwo przypieczętowali w doliczonym czasie gry, kiedy Modrić zaskoczył Simona Mignoleta uderzeniem z dystansu.

Już przed ostatnią serią gier było wiadomo, że z tej grupy awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów wywalczył Paris Saint-Germain i właśnie Real.

Paryżanie w środę pokonali Galatasaray Stambuł aż 5-0 i zakończyli rywalizację w grupie na na pierwszym miejscu.

Eder Gabriel Militao
21′ Odilon Kossounou
Ferland Mendy
Brandon Mechele
Álvaro Odriozola Arzallus
34′ Eduard Sobol
Raphael Varane
70′ Thibault Vlietinck
Casemiro37′
15′ Eder Alvarez-Balanta
Alarcon Suarez Isco84′
 55′ Hans Vanaken
Luka Modrić  90′ 6′
Ruud Willem Vormer
Rodrygo Silva de Goes  53′
Emmanuel Bonaventure Dennis
Luka Jović77′
59′ Percy Muzi Tau
. Nacho
70′ Charles De Ketelaere
Federico Valverde84′
Mats Rits
Brahim Abdelkader Díaz73′
David Chidozie Okereke
Gareth Bale
59′ Siebe Schrijvers