Liga Mistrzów: FC Basel - FC Porto 1-1

Piłkarze FC Basel byli bliscy sprawienia niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Porto. Szwajcarzy długo prowadzili 1-0, ale "Smoki" doprowadziły do remisu w 79. minucie. Rewanż odbędzie się 10 marca w Portugalii.

W 11. minucie ogromna radość zapanowała na St. Jakob-Park w Bazylei. Derlis Gonzalez otrzymał znakomite podanie od Fabiana Freia i mimo że był atakowany przez dwóch obrońców zdołał oddać celny strzał. Zdobycie gola Gonzalez okupił jednak kontuzją. Przez przypadek został trafiony kolanem w głowę przez bramkarza FC Porto Fabiano. 20-letni napastnik otrzymał pomoc medyczną i wrócił na boisko. W 25. minucie okazało się, że nie może kontynuować gry.

Goście jak najszybciej chcieli odrobić straty i byli tego bliscy w 20. minucie, kiedy to ładnym strzałem z dystansu popisał się Danilo. Równie dobrze interweniował Tomasz Vaclik, który końcami palców sparował piłkę na rzut rożny.

Goście atakowali, ale długo nie mogli sforsować defensywy FC Basel. Tuż po wznowieniu gry w drugiej części Casimiro w ogromnym zamieszaniu skierował piłkę do siatki gospodarzy. Sędzia Mark Clattenburg początkowo gola uznał, ale po konsultacji z arbitrem liniowym okazało się, że Casimiro był na spalonym.

W 65. minucie Jackson Martinez ograł Taulanta Xhaka i próbował przelobować ratującego sytuację Vaclika. Uczynił to jednak mało precyzyjnie i piłka przeleciała nad poprzeczką.

Goście atakowali, ale długo nie mogli sforsować defensywy FC Basel. Dopiero w 78. minucie uśmiechnęło się do nich szczęście. Walter Samuel zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia przyznał "jedenastkę"Porto. Rzut karny wykorzystał pewnym strzałem Danilo.

Remis w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia FC Porto.

FC Basel - FC Porto 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Derlis Gonzalez, 1-1 Danilo (79. - rzut karny)