Liga Mistrzów: FC Barcelona - SSC Napoli 3-1 (3-1)

8 sierpnia na Camp Nou odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Barcelony a SSC Napoli. Starcie zakończyło się zwycięstwem Barcelony 3-1.

L. Insigne 45'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Clément Lenglet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Barcelony (”Barca”), strzelając gola w 10. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Ivan Rakitić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelony w 23. minucie spotkania, gdy Lionel Messi zdobył drugą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ”Barki” w 45. minucie spotkania, gdy Luis Suarez strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. W piątej minucie doliczonego czasu gola pocieszenia strzelił z karnego Lorenzo Insigne.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Na drugą połowę zespół SSC Napoli wyszedł w zmienionym składzie, za Diego Demmego wszedł Stanislav Lobotka. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Piotr Zieliński, piłkarz gości.

W 70. minucie za José Callejóna wszedł Matteo Politano. W tej samej minucie w drużynie SSC Napoli doszło do zmiany. Hirving Lozano wszedł za Piotra Zielińskiego. Trener SSC Napoli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eljifa Elmasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Fabián Ruiz.

W 79. minucie Lorenzo Insigne został zmieniony przez Arkadiusza Milika, co miało wzmocnić jedenastkę SSC Napoli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Griezmanna na Monchu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Luisowi Suarezowi z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie trener ”Barki” postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Luisa Suareza wszedł Junior Firpo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Barcelony utrzymać prowadzenie.

Giovanni Di Lorenzo
 10′ Clément Nicolas Laurent Lenglet
Piotr Zieliński60′ 70′
 23′ Lionel Messi
Jose Callejon70′
84′ Antoine Griezmann
Dries Mertens
 45′ (k.) 90′ 90′ Luis Suarez
Elseid Hysaj
90′ Héctor Junior Firpo Adames
Stanislav Lobotka46′
84′ Ramón Rodríguez Jiménez
Fernando Llorente
Konrad De La Fuente
Hirving Lozano70′
Anssumane Fati
Arkadiusz Milik79′

Matteo Politano70′

Zespół SSC Napoli zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół SSC Napoli w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.