Liga Mistrzów. FC Barcelona - Dynamo Kijów 2-1 w meczu grupy G

Barcelona pokonała Dynamo Kijów 2-1 w trzeciej serii gier grupowych Ligi Mistrzów. W ekipie gości 90 minut rozegrał reprezentant Polski, Tomasz Kędziora. Zdobył bramkę, ale nie została ona uznana przez arbitra.

Zobacz zapis relacji live z meczu FC Barcelona - Dynamo Kijów

"Duma Katalonii" przez fazę grupową mknie jak na razie bez potknięcia. Trzy spotkania, komplet punktów, bramki 9-2. Triumf nad ekipą z Ukrainy był jednak tyleż zasłużony, co... szczęśliwy.

Kijowianie wyszli na Camp Nou półprzytomni. Efekt? Po niespełna 10 minutach mogli przegrywać 0-3. Za początkową niesubordynację zapłacili najniższy wymiar kary - z rzutu karnego wynik spotkania otworzył Messi.

Była dokładnie 4 minuta i 53 sekunda. To najszybszy gol zdobyty przez znakomitego Argentyńczyka z "jedenastki" w barwach Barcelony.

Zaraz potem Pedri trafił w poprzeczkę, a do pustej bramki nie zdołał piłki skierować Griezmann. Niewiele zatem brakowało, a mecz mielibyśmy rozstrzygnięty już w jego początkowej fazie.

Tymczasem losy spotkania ważyły się aż do końcowego gwizdka. Po zmianie stron do siatki trafił Tomasz Kędziora. Najwyżej wyskoczył do centry z rzutu rożnego i uderzył głową nie do obrony. Cieszył się jednak tylko przez krótką chwilę. Arbiter gola nie uznał, bowiem piłka opuściła wcześniej plac gry.

"Barca" podwyższyła prowadzenie w 65. minucie. Futbolówka krążyła jak po sznurku: Messi - de Jong - Fati - Pique. Ten ostatni przyłożył głowę jak trzeba i było 2-0.

Dziesięć minut później nadzieję na remis dał gościom najlepszy w ich ekipie Cygankow. Gdy ter Stegen wypluł piłkę przed siebie, wystarczyło wbić ją do bramki z najbliższej odległości.

Niemiecki bramkarz należał jednak do bohaterów wieczoru. Popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami w sytuacjach sam na sam. Znakomicie po drugiej stronie spisywał się również Rusłan Neshcheret - 18-latek, który w seniorskiej piłce rozgrywał dopiero drugie spotkanie!

Tomasz Kędziora
 65′ Gerard Pique
Illia Zabarnyi
Frenkie de Jong
Denys Popov
Jordi Alba
Artem Shabanov
74′ Sergio Busquets
Volodymyr Shepelev
 5′ (k.) Lionel Messi
Viktor Tsygankov  75′
74′ Anssumane Fati
Gerson Leal Rodrigues Gouveia71′
60′ Miralem Pjanić
Oleksandr Andrievskyi
83′ Pedro González López
Vitalii Buyalskyi70′ 86′
60′ Antoine Griezmann
Oleksandr Syrota
74′ Clément Nicolas Laurent Lenglet
Carlos María de Pena Bonino71′
60′ Sergi Roberto
Bohdan Lednev86′
83′ Carles Aleña Castillo
Benjamin Verbič71′
Ricard Puig Martí
Clayton da Silveira da Silva
Martin Braithwaite Christensen
Nazarii Rusyn
60′ Ousmane Dembélé

74′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão