Liga Mistrzów: FC Barcelona - Bayern Monachium 2-8 (1-4)

14 sierpnia na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Barcelony a Bayernu Monachium. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bayernu Monachium 8-2, który wywalczył awans.

Liga Mistrzów
2020-08-14 21:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: D. Skomina
Philippe Coutinho 85',89'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) trafił do bramki rywala. W czwartej minucie bramkę zdobył Thomas Mueller. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Robert Lewandowski.

W siódmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Bayernu Monachium David Alaba.

Niedługo później Ivan Periszić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę w 21. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Serge Gnabry.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leon Goretzka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 31. minucie spotkania, gdy Thomas Mueller zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Joshui Kimmicha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jerome'owi Boatengowi z Bayernu Monachium. Była to 42. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka ”Barki” wyszła w zmienionym składzie, za Sergiego Roberta wszedł Antoine Griezmann. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alphonsa Daviesa z Bayernu Monachium, a w 54. minucie Luisa Suareza z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Barcelony odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie bramkę dla drużyny Barcelony zdobył Luis Suarez. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jordi Alba.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Jordiemu Albie z zespołu Barcelony.

Piłkarze Bayernu Monachium szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie wynik na 2-5 podwyższył Joshua Kimmich. Asystę zaliczył Alphonso Davies.

W 67. minucie Ivan Periszić został zastąpiony przez Kingsleya Comana. A trener Barcelony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ansu Fatiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sergio Busquets. Po chwili trener Bayernu Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Philippe Coutinho, a murawę opuścił Serge Gnabry. Philippe Coutinho nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając dwa gole. Była to jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce ”Bawarczyków” doszło do zmiany. Niklas Süle wszedł za Jerome'a Boatenga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 82. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił szóstego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 25 zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola pomógł Philippe Coutinho.

W 84. minucie boisko opuścili ”Bawarczycy”: Lucas Hernández, Corentin Tolisso, a na ich miejsce weszli Alphonso Davies, Leon Goretzka. W 85. minucie sędzia ukarał kartką Joshuę Kimmicha, zawodnika ”Bawarczyków”.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 85. minucie spotkania, gdy Philippe Coutinho strzelił siódmego gola. Bramka padła po podaniu Thomasa Muellera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce meczu Philippe Coutinho ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-8. Asystę przy bramce zanotował Lucas Hernández.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Arturowi Vidalowi, zawodnikowi Barcelony. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-8.

Manuel Neuer
59′ Jordi Alba
David Alaba 7′ (samob.)
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Jerome Boateng42′ 76′
Gerard Pique
Alphonso Davies52′ 84′
46′ Sergi Roberto
Leon Goretzka84′
Nelson Semedo
Joshua Kimmich  63′ 85′
70′ Sergio Busquets
Ivan Periszić  21′ 67′
Frenkie de Jong
Alcantara Thiago
90′ Arturo Vidal
Robert Lewandowski  82′
Lionel Messi
Serge Gnabry  27′ 75′
 57′ 54′ Luis Suarez
Corentin Tolisso84′
70′ Anssumane Fati
Kingsley Coman67′
46′ Antoine Griezmann
Joshua Zirkzee

Zespół Bayernu Monachium zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół ”Barki” w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Bayernu Monachium w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.