Liga Mistrzów. Faworyci bez straty gola, kontuzja Neymara

W dwóch pierwszych spotkaniach środowej sesji Ligi Mistrzów nie doszło do sensacji. Faworyci - Chelsea Londyn i PSG - sięgnęli w gościnie po komplet punktów i nie stracili nawet gola. Paryżanie triumf okupili jednak kontuzją Neymara.

Liga Mistrzów
2020-10-28 18:55 | Stadion: Başakşehir Fatih Terim Stadyumu | Arbiter: Andreas Ekberg
Istanbul Büyükşehir Belediyespor
Paris Saint-Germain FC
0
2
M. Kean 64',79'

Mistrzowie Francji nie mieli łatwej przeprawy na tureckiej ziemi. Do przerwy w starciu z Istanbul Basaksehir utrzymywał się bezbramkowy remis. Na domiar złego przed upływem półgodziny gry boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Neymar.

Brazylijczyk doznał urazu bez kontaktu z przeciwnikiem. Przez sześć minut próbował kontynuować grę, ale nie był w stanie wygrać z bólem. Nie wiadomo, jak długo potrwa jego powrót do zdrowia. Pierwsza diagnoza mówi o kontuzji mięśniowej.

Bohaterem drugiej odsłony kazał się Moise Kean. Najpierw głową, a potem chytrym strzałem z półobrotu pokonał bramkarza gospodarzy. Były to jedyne trafienia w tym spotkaniu.

20-latek z Włoch potwierdził w ten sposób znakomitą dyspozycję z minionego weekendu. W ligowym starciu z Dijon (4-0) również zdobył dwie bramki.

Dla podopiecznych Thomasa Tuchela to pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji Champions League. W pierwszej kolejce niespodziewanie ulegli u siebie Manchesterowi United 1-2.

Istanbul Basaksehir - Paris Saint-Germain 0-2 (0-0)

Luis Helio Pereira Danilo
49′ Alexandru Epureanu
Presnel Kimpembe
63′ Boli Bolingoli-Mbombo
Marquinhos
81′ Deniz Türüç
. Neymar26′
54′ 68′ Mehmet Topal
Moise Bioty Kean  64′, 79′
2′ 81′ Enzo Crivelli
Mitchel Bakker87′
63′ Hasan Ali Kaldırım
Colin Dagba
Emre Kaplan
Abdou Diallo
81′ Danijel Aleksić
Thilo Kehrer73′ 83′
81′ Giuliano Victor de Paula
Timothee Pembele
68′ Demba Ba

6

Tymczasem w Krasnodarze kanonadę urządziła sobie Chelsea Londyn. Prowadzenie mogła objąć jeszcze przed upływem kwadransa, ale Jorginho z rzutu karnego trafił tylko w słupek. Goście na przerwę i tak schodzili jednak z prowadzeniem za sprawą trafienia Calluma Hudsona-Odoi.

Trzy kolejne ciosy padły w końcówce meczu. Prowadzenie Chelsea podwyższył z "jedenastki" Timo Werner, a dzieła zniszczenia dokończyli Hakim Ziyech i Christian Pulisic.

3

Tym samym "The Blues" zaliczyli pierwsze gole i premierową wygraną w trwającej edycji Ligi Mistrzów. W poprzedniej serii gier zremisowali u siebie bezbramkowo z Sevilla FC.

FK Krasnodar - Chelsea Londyn 0-4 (0-1)

Bramki: 0-1 Hudson-Odoi (37), 0-2 Werner (76. karny), 0-3 Ziyech (79), 0-4 Pulisic (90).

Cesar Azpilicueta
75′ Aleksandr Martynowicz
Mateo Kovaczić71′
22′ 82′ Kristoffer Olsson
Kai Havertz
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Luiz Frello Jorginho 14′ (k.) 71′
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Hakim Ziyech  79′ 80′
74′ Daniil Utkin
Timo Werner  76′ (k.)
87′ Marcus Berg
Andreas Christensen
87′ Leon Sabua
Reece James
82′ Eduard Spertsyan
Emerson Palmieri dos Santos81′
Maksim Kutovoy
Fikayo Tomori
74′ Magomed-Shapi Suleymanov