Liga Mistrzów: Dynamo Kijów - KAA Gent 3-0 (2-0)

29 września na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Dynamo a KAA Gent. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dynamo 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

G. Rodrigues 49'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w dziewiątej minucie spotkania, gdy Vitalii Buyalskyi strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Vladyslav Supryaha.

W 28. minucie kartką został ukarany Alessio Castro-Montes, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w 36. minucie spotkania, gdy Carlos de Pena strzelił z karnego drugiego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Igorowi Plastunowi z KAA Gent.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Núrio Fortuna z drużyny gości. Była to 49. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynamo w 49. minucie spotkania, gdy Gerson Rodrigues zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 54. minucie w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Sulayman Marreh wszedł za Elishę Owusu.

W 60. minucie Carlos de Pena został zmieniony przez Benjamina Verbiča. Między 60. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dynamo: Gerson Rodrigues, Mykola Shaparenko, na ich miejsce weszli: Viktor Tsygankov, Oleksandr Andrievskyi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessia Castro-Montes'a, Laurenta Depoitre'a zajęli: Jordan Botaka, Matisse Samoise. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Igor Plastun42′
 9′ Vitalii Buyalskyi
Niklas Bernd Dorsch
 36′ (k.) 59′ Carlos María de Pena Bonino
Elisha Owusu54′
77′ Mykola Shaparenko
Laurent Depoitre74′
Serhiej Sydorczuk
Osman Bukari
 49′ (k.) 60′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Jordan Rolly Botaka65′
77′ Oleksandr Andrievskyi
Bruno Godeau
Volodymyr Shepelev
Milad Mohammadi Keshmarzi
60′ Viktor Tsygankov
Sven Kums
59′ Benjamin Verbič
Sulayman Marreh54′
Francisco Sol Ortiz
Matisse Samoise74′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Dynamo. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 14 celnych strzałów. Zespół KAA Gent miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom KAA Gent pokazał trzy żółte.