Liga Mistrzów: Dynamo Kijów - Juventus 0-2 w pierwszej kolejce

Juventus zwyciężył na wyjeździe w pierwszym spotkaniu grupy G Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów 2-0. Dwie bramki dla włoskiego zespołu zdobył Alvaro Morata. Pierwsza bramka Hiszpana była premierowym trafieniem tej edycji europejskiego pucharu.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu

Oba zespoły przystąpiły do wtorkowego pojedynku w bojowych nastrojach mimo oczywistej różnicy klas, ale dobre ustawienie w obronie poskutkowało brakiem goli w pierwszej połowie. Od pierwszej minuty na pozycji prawego obrońca Dynama Kijów wystąpił reprezentant Polski - Tomasz Kędziora. Bramki Juventusu skutecznie bronił Wojciech Szczęsny.

To, czego zabrakło w 1. połowie, od razu w drugiej wynagrodził Alvaro Morata. Hiszpański napastnik wykorzystał strzał Dejana Kulusevskiego obroniony przez bramkarza Dynama i po niefortunnym odbiciu piłki strzelił premierowego gola tej edycji Ligi Mistrzów.

Dziesięć minut później asystenta pierwszej bramki zmienił wyczekiwany gwiazdor turyńskiego zespołu - Paulo Dybala. Jednak to nie on miał zostać bohaterem drugiej bramki, a Juan Cuadrado. W 84. minucie skrzydłowy włoskiego zespołu pięknie dośrodkował piłkę w środek pola karnego, gdzie ponownie bramkarza przeciwników uderzeniem głową pokonał Alvaro Morata.

Tym samym drużyna z Turynu prowadziła w tym spotkaniu już 2-0 i ten wynik nie zmienił się do końca meczu. Juventus zdobył cenne trzy punkty w grupie G z Dynamem Kijów, FC Barcelona i węgierskim Ferencvarosem.

PI, Polsat Sport

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Giorgio Chiellini19′
70′ Ołeksandr Karawajew
Danilo
89′ Vitalii Buyalskyi
Rodrigo Bentancur45′ 79′
Mykola Shaparenko
Dejan Kulusevski56′
Serhiej Sydorczuk
Federico Chiesa
70′ Viktor Tsygankov
Adrien Rabiot
Vladyslav Supryaha
Aaron Ramsey79′
60′ Carlos María de Pena Bonino
Alvaro Morata  46′, 84′
Denis Bojko
Gianluigi Buffon
Ruslan Neshcheret
Carlo Pinsoglio
70′ Denys Popov
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo79′
89′ Denis Harmasz
Federico Bernardeschi79′
Bohdan Lednev
Paulo Dybala56′
Volodymyr Shepelev

Heorhii Tsitaishvili

70′ Benjamin Verbič

60′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia