Liga Mistrzów. Dynamo Kijów - FC Barcelona 0-4 w 4. kolejce fazy grupowej

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Dynamo Kijów 4-0 w meczu 4. kolejki grupy G Ligi Mistrzów. Cały mecz w ekipie ze stolicy Ukrainy rozegrał Tomasz Kędziora.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Dynamo Kijów - FC Barcelona

W pierwszej połowie niewiele się działo. Barcelona tradycyjnie miała przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynikało, bo nie potrafiła oddać groźnego strzału.

Dynamo głównie się broniło, ale potrafiło wyprowadzić kilka kontr. Jednak w drużynie gospodarzy też kulało wykończenie.

W ukraińskim zespole najbardziej aktywny był Carlos de Pena. Nie potrafił jednak trafić w bramkę.

Z dobrej strony pokazał się też Tomasz Kędziora. W pierwszej połowie dwa razy podłączył się do akcji ofensywnych i dobrze dogrywał w pole karne. Koledzy jednak nie potrafili wykorzystać jego dośrodkowań.

W drugiej połowie Dynamo zostało kompletnie zdominowane przez Barcelonę. Choć zaraz po wznowieniu gry gospodarze mieli kilka okazji, to byli nieskuteczni. Za to "Duma Katalonii" zaczęła zdobywać bramki. Licznik zatrzymał się na czterech trafieniach.

W 53. minucie wynik otworzył Sergino Dest. Do Amerykanina prostopadle podawał Martin Braithwaite. Dwa kolejne gole Duńczyk zdobył już sam.

Braithwaite był bardzo aktywny i w 57. minucie z bliska trafił do siatki. W 70. minucie był faulowany w polu karnym i pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Wynik ustalił Antoine Griezmann. W doliczonym czasie gry Francuz dobrze znalazł się w polu karnym. Miał miejsce, żeby precyzyjnie uderzyć i to zrobił.

Jak dotychczas Barcelona odniosła komplet czterech zwycięstw. Z 12 punktami prowadzi w tabeli i ma zapewniony awans do fazy pucharowej.

Clément Nicolas Laurent Lenglet65′
59′ Ołeksandr Karawajew
Héctor Junior Firpo Adames
71′ Mykola Shaparenko
Miralem Pjanić16′ 65′
83′ Volodymyr Shepelev
Francisco António Machado Mota Castro Trincão83′
71′ Carlos María de Pena Bonino
Philippe Coutinho65′
59′ Denis Harmasz
Carles Aleña Castillo
Vitalii Buyalskyi
Pedro González López73′
Benjamin Verbič
Martin Braithwaite Christensen  57′, 70′ (k.)
Denis Bojko
Norberto Murara Neto
Valentyn Morgun
Ignacio Peña Sotorres
83′ Tudor Cristian Băluţă
Jordi Alba65′
Anton Bol
Matheus Fernandes Siqueira73′
59′ 69′ Denys Popov
Ricard Puig Martí65′
Danil Skorko
Konrad De La Fuente83′
59′ Oleksandr Andrievskyi
Ousmane Dembélé
71′ Bohdan Lednev
Antoine Griezmann65′  90′
Heorhii Tsitaishvili

Clayton da Silveira da Silva

71′ Vladyslav Supryaha