Liga Mistrzów. Dynamo Kijów - AZ Alkmaar 2-0 w 3. rundzie eliminacji

Dynamo Kijów pokonało 2-0 AZ Alkmaar w meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Cały mecz rozegrał Tomasz Kędziora, który zaliczył asystę przy drugiej bramce dla Dynama.

Liga Mistrzów: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Od kiedy o awansie do kolejnej fazy eliminacji Ligi Mistrzów decyduje zaledwie jedno spotkanie, mecze kwalifikacyjne stały się bardzo emocjonujące. O wygranej bądź porażce może zdecydować najmniejszy błąd.

W wyjściowym składzie Dynama znalazł się Tomasz Kędziora, ustawiony na pozycji prawego obrońcy - tam, gdzie zazwyczaj występuje w reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka.

Przed przerwą żadna z drużyn nie chciała zaryzykować otwartej gry, ale już cztery minuty po zmianie stron ukraiński zespół objął prowadzenie. Po przejęciu piłki przez Witalija Bujalskiego w szeregach obronnych Alkmaar zawrzało, niepilnowany w polu karnym znalazł się Gerson Rodrigues i otworzył wynik spotkania.

Pięć minut przed końcem meczu Kędziora dwukrotnie wystąpił w roli głównej. Najpierw obejrzał żółtą kartkę, a później asystował przy bramce na 2-0 Mykoły Szaparenki. Polak dośrodkował z prawej strony boiska, bramkarz holenderskiej drużyny popełnił błąd mijając się z piłką, co skrzętnie wykorzystał Szaparenko, przypieczętowując awans Dynama do ostatniej rundy kwalifikacji.

Dynamo Kijów - AZ Alkmaar 2-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Gerson Rodrigues (49.), 2-0 Szaparenko (86.)

Marco Bizot
85′ Tomasz Kędziora
Jordy Clasie83′
 49′ 19′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Fredrik Midtsjae66′
Carlos María de Pena Bonino
Dani de Wit
 86′ 90′ Mykola Shaparenko
Calvin Stengs33′
15′ 79′ Vitalii Buyalskyi
Myron Boadu
74′ Vladyslav Supryaha
Albert Guðmundsson58′
Denis Bojko
Hobie Verhulst
Oleksandr Syrota
Pantelis Chatzidiakos
79′ Oleksandr Andrievskyi