Liga Mistrzów: Dynamo Kijów - Alkmaar Zaanstreek 2-0 (0-0)

15 września na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Dynamo a AZ. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Dynamo 2-0, który wywalczyło awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

M. Shaparenko 86'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynamo w 49. minucie spotkania, gdy Gerson Rodrigues strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Vitalii Buyalskyi.

W 58. minucie za Alberta Guðmundssona wszedł Oussama Idrissi. Trener AZ postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Fredrika Midtsjaego i na pole gry wprowadził napastnika Ferdego Druijfa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Vladyslav Supryaha został zmieniony przez Benjamina Verbiča, a za Vitaliego Buyalskiego wszedł na boisko Oleksandr Andrievskyi, co miało wzmocnić jedenastkę Dynamo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rona Vlaara na Yukinariego Sugawarę.

Między 83. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AZ i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół AZ ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Mykola Shaparenko.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Bohdan Lednev wszedł za Mykolę Shaparenkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Jonas Svensson
85′ Tomasz Kędziora
Dani de Wit
15′ 79′ Vitalii Buyalskyi
Teun Koopmeiners
 86′ 90′ Mykola Shaparenko
Fredrik Midtsjae66′
Serhiej Sydorczuk
Calvin Stengs33′
 49′ 19′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Myron Boadu
74′ Vladyslav Supryaha
Albert Guðmundsson58′
Denis Bojko
Hobie Verhulst
Oleksandr Syrota
Pantelis Chatzidiakos
79′ Oleksandr Andrievskyi
Timo Letschert
90′ Bohdan Lednev
Yukinari Sugawara80′
Volodymyr Shepelev
Tijjani Reijnders
74′ Benjamin Verbič
Ferdy Druijf66′
Francisco Sol Ortiz
Oussama Idrissi58′ 85′

Przewaga zespołu AZ w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.