Reklama

Reklama

Liga Mistrzów: Dynamo Kijów - Alkmaar Zaanstreek 2-0 (0-0)

15 września na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Dynamo a AZ. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Dynamo 2-0, który wywalczyło awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

15 września na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Dynamo  a AZ. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Dynamo 2-0, który wywalczyło awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynamo w 49. minucie spotkania, gdy Gerson Rodrigues strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Vitalii Buyalskyi.

W 58. minucie za Alberta Guðmundssona wszedł Oussama Idrissi. Trener AZ postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Fredrika Midtsjaego i na pole gry wprowadził napastnika Ferdego Druijfa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Vladyslav Supryaha został zmieniony przez Benjamina Verbiča, a za Vitaliego Buyalskiego wszedł na boisko Oleksandr Andrievskyi, co miało wzmocnić jedenastkę Dynamo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rona Vlaara na Yukinariego Sugawarę.

Reklama

Między 83. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AZ i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół AZ ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Mykola Shaparenko.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Bohdan Lednev wszedł za Mykolę Shaparenkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Przewaga zespołu AZ w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama