Liga Mistrzów: Dundalk FC - Riga FC 0-0

W spotkaniu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 10 lipca, jedenastka Dundalk zremisowała z FC Riga 0-0. Mecz na Oriel Park obejrzało 3 100 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-10 20:45 | Stadion: Oriel Park | Widzów: 3100 | Arbiter: Kralovic
Dundalk FC
Riga FC
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Joël Bopesu z drużyny gości. Była to 22. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół Dundalk rozpoczął w zmienionym składzie, za Chrisa Shieldsa wszedł Andrew Boyle. W 47. minucie kartkę otrzymał Roman Debelko z FC Riga.

W 58. minucie John Mountney zastąpił Robbiego Bensona. Trener FC Riga postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Rogera i na pole gry wprowadził napastnika Denissa Rakelsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Dundalk doszło do zmiany. Daniel Kelly wszedł za Jamiego McGratha.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomislava Šaricia z FC Riga, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Deana Jarvisa z drużyny przeciwnej.

Herdi Prenga
90′ Dean Jarvis
Joël Fey d'Or Bopesu22′
Patrick McEleney
Olegs Laizans
80′ Jamie McGrath
Roger Junio Rodrigues Figueira79′
58′ John Mountney
Ritvars Rugins
46′ Chris Shields
Maksims Uvarenko
46′ Andrew Boyle
Vladislavs Gabovs
Brian Gartland
Elvis Stuglis
Dane Massey
Vladislavs Fjodorovs
58′ Robbie Benson
Abdisalam Ibrahim
80′ Daniel Kelly
Kamil Biliński
Georgie Kelly
Deniss Rakels79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Dundalk, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Riga w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.