Liga Mistrzów: Dinamo Zagrzeb - Rosenborg Trondheim 2-0 (2-0)

W spotkaniu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 21 sierpnia, zespół Dinamo Zagrzeb zwyciężył z Rosenborgiem 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu obejrzało 23 859 widzów.

Liga Mistrzów
2019-08-21 21:00 | Stadion: Stadion Maksimir | Widzów: 23859 | Arbiter: D. Orsato
Dinamo Zagrzeb
Rosenborg Trondheim
2
0
B. Petković 8'
M. Oršić 28'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w ósmej minucie spotkania, gdy Bruno Petković strzelił z karnego pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nikolę Moro z Dinamo Zagrzeb, a w 26. minucie Evena Hovlanda z drużyny przeciwnej.

Drużyna Rosenborga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wynik ustalił Mislav Oršić.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 64. minucie Izet Hajrović zastąpił Amera Gojaka. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Petarowi Stojanoviciowi z Dinamo Zagrzeb.

W 84. minucie w drużynie Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Iyayi Atiemwen wszedł za Mislava Oršicia. W tej samej minucie trener Rosenborga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Babajide'a Akintolę. Na boisko wszedł Pål Helland, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w zespole Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Mario Gavranović wszedł za Brunona Petkovicia.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Birgerowi Melingowi, piłkarzowi Rosenborga.

Tore Reginiussen
75′ Petar Stojanović
Birger Solberg Meling90′
Arijan Ademi
Mike Jensen
25′ Nikola Moro
Anders Ågnes Konradsen
Daniel Olmo Carvajal
Marius Lundemo
 8′ (k.) 87′ Bruno Petković
Babajide David Akintola84′
64′ Izet Hajrović
Alexander Toft Søderlund
 28′ 84′ Mislav Oršić
Samuel Adeniyi Adegbenro
Danijel Zagorac
Arild Østbø
Kévin Théophile-Catherine
Gustav Valsvik
84′ Iyayi Believe Atiemwen
Đorđe Denić
64′ Amer Gojak
Gjermund Åsen
Lovro Majer
Anders Trondsen
87′ Mario Gavranović
Pål André Helland84′
Mario Szitum
Emil Konradsen Ceide

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Rosenborga otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.