Liga Mistrzów. Dinamo Zagrzeb - Manchester City 1-4 w 6. kolejce

W ostatniej kolejce fazy grupowej Dinamo Zagrzeb przegrało z Manchesterem City 1-4. Do 59. minuty na boisku przebywał Damian Kądzior, który zaliczył asystę.

Liga Mistrzów
2019-12-11 18:55 | Stadion: Stadion Maksimir | Widzów: 29385 | Arbiter: C. Del Cerro Grande
P. Foden 84'

Dinamo świetnie rozpoczęło spotkanie. W 10. minucie wynik otworzył Dani Olmo. Piękną asystą popisał się Damian Kądzior. Polak, dośrodkował z prawej strony, a Hiszpan wykończył akcję strzałem z woleja.

Gospodarze grali lepiej. Nie przestraszyli się bardziej utytułowanych rywali. W 31. minucie, Olmo mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał z daleka obronił Claudio Bravo.

Trzy minuty później, w kuriozalnych okolicznościach, Manchester City wyrównał. Na boisku leżał jeden z zawodników Dinama. Sędzia jednak nie przerwał gry i podopieczni Pepa Guardioli kontynuowali akcję i zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu Riyada Mahreza, bramkę głową zdobył Gabriel Jesus. Brazylijczyk wygrał pojedynek główkowy z Kądziorem, który wrócił w pole karne, asekurując leżącego kolegę.

Po zdobyciu bramki przez "The Citizens" gra się wyrównała. Do końca pierwszej połowy bramki jednak nie padły.

W drugiej połowie goście nie pozwolili rywalom na tak odważną grę, jak wcześniej. Od początku przycisnęli i szybko wyszli na prowadzenie. Świetnie grał Gabriel Jesus, który skompletował hat-tricka. Najpierw, w 50. minucie, po kombinacyjnej akcji wbiegł w pole karne, zwiódł obrońcę i trafił do siatki.

Cztery minuty później, po wrzutce Benjamina Mendy’ego, bramkarz Dinama chciał wybić piłkę, ale źle obliczył jej lot i w nią nie trafił. Za nim stał Brazylijczyk, który umieścił piłkę w pustej bramce.

W 79. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową do siatki trafił Nicolas Otamendi. Był jednak na spalonym i gol nie został uznany.

Pięć minut później wszystko było już zgodnie z przepisami. Do siatki, po zagraniu Bernardo Silvy, trafił Philip Foden.

Manchester City pewnie wygrał grupę C. Podopieczni Pepa Guardioli zdobyli 14 punktów. Z kolei Dinamo zamknęło tabelę, z pięcioma "oczkami" na koncie.

W drugim meczu grupy C, Atalanta Bergamo pokonała Szachtar Donieck 3-0 i awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z kolei Ukraińcy zagrają w Lidze Europy.

MP

Dinamo Zagrzeb - Manchester City 1-4 (1-1)

Bramki: 1-0 Olmo (10.), 1-1 Jesus (34.) , 1-2 Jesus (50.), 1-3 Jesus (54.), 1-4 Foden (84.)

Benjamin Mendy
59′ Damian Kądzior
Nicolas Otamendi82′
34′ Arijan Ademi
Bernardo Silva
81′ Amer Gojak
Philip Foden  84′
Nikola Moro
Ilkay Guendogan
 10′ Daniel Olmo Carvajal