Liga Mistrzów: Dinamo Zagrzeb - FC Saburtalo Tbilisi 3-0 (0-0)

30 lipca w Zagrzebiu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb a Saburtalo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Daniel Olmo 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Dinamo Zagrzeb.

Od pierwszych minut jedenastka Dinamo Zagrzeb zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Saburtalo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marina Leovaca z Dinamo Zagrzeb, a w 41. minucie Dachiego Tsnobiladzego z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie Nikoloz Mali zastąpił Iuriego Tabatadzego. W 61. minucie Tornike Gorgiashvili został zmieniony przez Giorgiego Diasamidzego, a za Grigola Chabradzego wszedł na boisko Jemali-Giorgi Jinjolava, co miało wzmocnić zespół Saburtalo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Gavranovicia na Brunona Petkovicia oraz Damiana Kądziora na Daniela Olma.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 76. minucie spotkania, gdy Mislav Oršić strzelił pierwszego gola. W 84. minucie w jedenastce Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Lovro Majer wszedł za Izeta Hajrovicia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Bruno Petković.

Niedługo później Daniel Olmo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Grigol Chabradze69′
20′ Marin Leovac
Dachi Tsnobiladze41′
75′ Damian Kądzior
Sandro Altunashvili
63′ Mario Gavranović
Tornike Gorgiashvili61′
84′ Izet Hajrović
Giorgi Gabedawa
 76′ Mislav Oršić
Ognjen Rolović
Dinko Horkaš
Omar Migineishvili
Emir Dilaver
Jemali-Giorgi Jinjolava69′
84′ Lovro Majer
Luka Lakvekheliani
Nikola Moro
Giorgi Diasamidze61′
75′  90′ Daniel Olmo Carvajal
Levan Kenia
63′  88′ Bruno Petković
Iuri Tabatadze59′
Mario Szitum
Giorgi Guliashvili

Zespół Dinamo Zagrzeb zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.