Liga Mistrzów: Crvena Zvezda Belgrad - BSC Young Boys 1-1 (0-0)

27 sierpnia na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Crvena Zvezda a Young Boys Berno. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 2-2, awans wywalczyła drużyna Crvena Zvezda. Na stadionie stawiło się 47 487 widzów.

Liga Mistrzów
2019-08-27 21:00 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Widzów: 47487 | Arbiter: A. Taylor
Crvena Zvezda Belgrad
BSC Young Boys
1
1
A. Vukanović 59'
E. Ben Nabouhane 81' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Crvena Zvezda wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 52. minucie Cédric Zesiger został zastąpiony przez Christiana Fassnachta.

Wysiłki podejmowane przez zespół Crvena Zvezda w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Aleksa Vukanović dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Milan Rodić.

W 62. minucie Richmond Boakye został zmieniony przez Tómanégo, a za Mateo Garcíę wszedł na boisko El Ben Nabouhane, co miało wzmocnić zespół Crvena Zvezda. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vincenta Sierro na Miralema Sulejmaniego oraz Rogera Assalégo na Guillaume'a Hoaraua. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Tómanému z drużyny gospodarzy.

W 81. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Crvena Zvezda El Ben Nabouhane. W 83. minucie w zespole Crvena Zvezda doszło do zmiany. Mirko Ivanić wszedł za Aleksę Vukanovicia.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Guillaume'owi Hoarauowi i Dušanowi Jovančiciowi. Dwie minuty później czerwoną kartkę obejrzał Tómané, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W doliczonej ósmej minucie starcia żółtą kartkę dostał David von Ballmoos, zawodnik Young Boys Berno.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

David von Ballmoos90′
21′ Miloš Degenek
Saidy Janko
32′ Marko Gobeljić
Jordan Lotomba
18′ Nemanja Milunović
Fabian Lustenberger
Milan Rodić
Frederik Sørensen
José Alberto Cañas Ruiz Herrera
Cédric Zesiger36′ 52′
69′ Mateo Ezequiel García
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
90′ Dušan Jovančić
Michel Aebischer
Marko Marin
Vincent Sierro65′
62′ Richmond Yiadom Boakye
Roger Claver Djapone Assalé65′
 59′ 83′ Aleksa Vukanović
Ulisses Alexandre Garcia Lopes
83′ Mirko Ivanić
Christian Fassnacht52′
69′ 81′ (samob.) El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
Gianluca Gaudino
62′ 79′ 90′ António Manuel Fernandes Mendes
Miralem Sulejmani65′
Milan Pavkov
Guillaume Hoarau65′ 90′

Arbiter wręczył pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Crvena Zvezda, a zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.