Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo ukarany 20 tysięcy euro grzywny

Cristiano Ronaldo nie został zawieszony przez UEFA i będzie mógł wystąpić w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko Ajaksowi Amsterdam. Gest, jaki wykonał po zdobyciu trzeciej bramki w meczu z Atletico, będzie go jednak kosztował 20 tysięcy euro grzywny.

Ronaldo został bezsprzecznie bohaterem 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jego Juventus przegrał w pierwszym spotkaniu 0-2 z Atletico Madryt, ale w rewanżu dzięki CR7 "Stara Dama" odrobiła straty z nawiązką. Portugalczyk strzelił trzy bramki, Juventus nie stracił żadnej i zameldował się w ćwierćfinale LM. Na tym etapie zmierzy się z Ajaksem Amsterdam.

Po strzeleniu trzeciego gola Ronaldo wykonał gest, nazwany przez kibiców "cojones", polegający na wskazaniu na własne krocze. Napastnik Juventusu odpowiedział tym samym trenerowi Atletico - Diego Simeone. Argentyński trener w taki sam sposób cieszył się w trakcie pierwszego spotkania Atletico z Juventusem.

Reklama

Choć UEFA nie zdecydowała się zawiesić CR7 na żadne z nadchodzących spotkań, to Portugalczyk będzie musiał zapłacić 20 tysięcy euro grzywny za swoje zachowanie. To identyczna kara, jaką wcześniej otrzymał Simeone. O decyzji UEFA poinformowało hiszpańskie "Mundo Deportivo".

W pierwszym spotkaniu 1/4 finału "Juve" zmierzy się z Ajaksem na wyjeździe 10 kwietnia. Rewanż odbędzie się 16 kwietnia w Turynie.

Liga Mistrzów: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama