Liga Mistrzów: CFR 1907 Kluż - Maccabi Tel Awiw 1-0 (1-0)

24 lipca na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami CFR Kluż i Maccabi Tel Awiw. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CFR Kluż 1-0. Na stadionie zasiadło 11 150 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-24 20:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Widzów: 11150 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
CFR 1907 Kluż
Maccabi Tel Awiw
1
0
Omrani 22'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Maccabi Tel Awiw zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu CFR Kluż była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Billel Omrani dla drużyny CFR Kluż. Bramka padła w tej samej minucie. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Damjan Đoković z CFR Kluż. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CFR Kluż.

W 55. minucie za Yonatana Cohena wszedł Dor Micha. Od 67 minuty boisko opuścili piłkarze CFR Kluż: Mario Rondón, Damjan Đoković, Ciprian Deac, na ich miejsce weszli: Constantin Păun, Yacouba Sylla, Michaël Pereira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chikeluby Ofoedu, Itaya Shechtera zajęli: Nick Blackman, Eliran Atar.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Maor Kandil z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Dor Peretz
90′ Ciprian Ioan Deac
Avraham Rikan
42′ 79′ Damjan Đoković
Yonatan Cohen55′
 22′ Billel Omrani
Chikeluba Francis Ofoedu67′
73′ Mario Júnior Rondón Fernández
Matan Baltaksa
73′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Ruslan Barsky
Valentin Ionuț Costache
Dor Micha55′
90′ Michaël Pereira
Eliran Atar83′
79′ Yacouba Sylla
Nick Blackman67′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 30 lipca w Netani. Strata Maccabi Tel Awiw wciąż jest do odrobienia.