Liga Mistrzów: CFR 1907 Kluż - FK Astana 3-1 (2-1)

17 lipca na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami CFR Kluż a Astany. Starcie zakończyło się zwycięstwem CFR Kluż 3-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Astany tylko 1-0, więc awans wywalczyła jedenastka CFR Kluż. Na stadionie zasiadło 8 092 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-17 20:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Widzów: 8092 | Arbiter: A. Harkam
R. Murtazaev 4'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Astany.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Astany nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Roman Murtazajew.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 10. minucie Billel Omrani wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CFR Kluż w 26. minucie spotkania, gdy Billel Omrani strzelił drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie za Marina Tomasova wszedł Firmin Mubele. W 66. minucie w zespole CFR Kluż doszło do zmiany. Valentin Costache wszedł za Maria Rondóna.

Jedenastka Astany ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy Billel Omrani hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-1.

Między 81. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy CFR Kluż: Billel Omrani, Ciprian Deac, na ich miejsce weszli: Michaël Pereira, Ovidiu Hoban. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abzała Biejsiebiekowa, Rúnara Sigurjónssona zajęli: Marin Aniczić, Rangelo Janga. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Iwan Majewski
86′ Ciprian Ioan Deac
Rúnar Már Sigurjónsson82′
Damjan Đoković
Marin Tomasov62′
 10′, 26′, 73′ 84′ Billel Omrani
Roman Murtazajew  4′
66′ Mario Júnior Rondón Fernández
Yuriy Pertsukh
66′ Valentin Ionuț Costache
Dmitrij Szomko
86′ Ovidiu Stefan Hoban
Rangelo Janga82′
84′ Michaël Pereira
Firmin Ndombe Mubele62′

Drużyna CFR Kluż była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka CFR Kluż zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.