Liga Mistrzów: BSC Young Boys - Crvena Zvezda Belgrad 2-2 (1-1)

W pojedynku rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 21 sierpnia, drużyna Young Boys Berno zremisowała z Crvena Zvezda 2-2 (1-1). Mecz na STADE DE SUISSE Wankdorf Bern obejrzało 26 375 widzów.

Liga Mistrzów
2019-08-21 21:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 26375 | Arbiter: D. Makkelie
M. García 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Crvena Zvezda wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Young Boys Berno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Roger Assalé. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jean Nsamé.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 18. minucie Miloš Degenek wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Marko Marin.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Young Boys Berno: Jeanowi Nsamému w 37. minucie i Michelowi Aebischerowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Tuż po przerwie jedenastka gości objęła prowadzenie. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Mateo García. Asystę zaliczył Marko Gobeljić.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Vincent Sierro, piłkarz gospodarzy. Po chwili trener Crvena Zvezda postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateo Garcíę wszedł Jander, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. W 57. minucie w jedenastce Young Boys Berno doszło do zmiany. Christian Fassnacht wszedł za Vincenta Sierro.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Janderowi z Crvena Zvezda. W 67. minucie za Ulissesa Garcię wszedł Saidy Janko. Trener Young Boys Berno postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Michela Aebischera i na pole gry wprowadził napastnika Guillaume'a Hoaraua. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Guillaume Hoarau.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Milan Borjan
67′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Milan Rodić
45′ 73′ Michel Aebischer
José Alberto Cañas Ruiz Herrera
Christopher Martins Pereira
Mateo Ezequiel García  46′ 55′
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Mirko Ivanić
48′ 57′ Vincent Olivier Sierro
Marko Marin
37′ Jean-Pierre Nsame
Richmond Yiadom Boakye77′
 7′ Roger Claver Djapone Assalé
Aleksa Vukanović85′
Marco Wolfli
Zoran Popović
Nicolas Sandro Bürgy
Jander Ribeiro Santana55′ 59′
67′ Saidy Janko
Filip Stojković
Frederik Sørensen
Njegoš Petrović85′
57′ Christian Fassnacht
Veljko Simić
Gianluca Gaudino
Miloš Vulić
73′  76′ (k.) Guillaume Hoarau
António Manuel Fernandes Mendes77′

Przewaga zespołu Young Boys Berno w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Crvena Zvezda, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy Young Boys Berno otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.