Liga Mistrzów. Borussia Moenchengladbach - Szachtar Donieck 4-0, Olympiakos Pireus - Manchester City 0-1

Borussia Moenchengladbach pokonała na własnym stadionie Szachtara Donieck 4-0 w środowym meczu Ligi Mistrzów. Niemcy pozostaną liderem grupy B po czwartej kolejce.

O. Wendt 77'

Borussia mocno rozbiła mocno dotkniętych przez COVID-19 Ukraińców. 3 listopada na Ukrainie zwyciężyła aż 6-0, więc w dwumeczu wbiła rywalowi 10 goli!

Od początku w meczu na Borussia-Park przewagę osiągnęli gospodarze. Już w piątej minucie mogło być 1-0. Florian Neuhaus zagrał do wychodzącego Breela Embolo, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Andrijem Pjatowej.

Pięć minut później Valentino Lazarao uciekł na prawej stronie Mykoli Matwiejence, wycofał piłkę do Neuhausa, którego strzał z linii pola karnego był minimalnie niecelny.

Przewaga Borussii została zdyskontowana w 17. minucie. Lars Stindl pewnie wykorzystał rzut karny, bramkarz rzucił się w prawo, piłka poleciała w drugą stronę, po faulu Serhija Kriwcowa na Marcusie Thuramie.

W 21. minucie była kolejna szansa dla "Źrebaków". Embolo uderzył zza pola karnego, ale tuż obok słupka.

Natomiast w 34. minucie było już 2-0. Stindl dośrodkował z rzutu rożnego, a Nico Elvedi uderzeniem głową posłał piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry padł kolejny gol dla Borussii. Oscar Wendt dośrodkował z rzutu wolnego, Walerij Bondar "główkował" we własnym polu karnym tak, że piłka poleciało do Embolo, a ten popisał się efektowną przewrotką.

Po zmianie stron Szachtar prezentował się trochę lepiej, ale cały czas pozostawał bez celnego strzału.

Za to kolejny cios zadała Borussia. W 77. minucie Wendt wykonywał rzut rożny z narożnika pola karnego. Dośrodkował na tyle dokładnie, że piłka przeszła nad głowami obrońców i przy słupku wpadła do siatki.

Szachtar pierwszy celny strzał w środowym meczu oddał dopiero w 83. minucie, ale Junior Moraes nie zaskoczył uderzeniem głową Yanna Sommera.

Szwajcarski bramkarz "Źrebaków" w końcówce dwa razy uratował drużynę przed stratą gola, ale nie mogło to zmienić losów meczu.

Wieczorem w tej grupie zagrają jeszcze Inter Mediolan z Realem Madryt. Bez względu na wynik liderem po czwartej kolejce pozostanie Borussia (osiem punktów).

Andrij Pjatow
90′ Stefan Lainer
Domilson Cordeiro dos Santos
Matthias Ginter
Serhii Kryvtsov
 34′ Nico Elvedi
Valerii Bondar
 77′ Oscar Wendt
Mykola Matvienko
Christoph Kramer
. Marlos70′
48′ 69′ Valentino Lazaro
Alan Patrick Lourenço81′
84′ Marcus Thuram
Taras Stiepanienko45′
69′ Florian Neuhaus
Mateus Cardoso Lemos Martins
 17′ (k.) 81′ Lars Stindl
Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
 45′ 69′ Breel Donald Embolo
Marcos Robson Cipriano
81′ László Benes
Maycon de Andrade Barberan81′
69′ Denis Zakaria
Fernando Dos Santos Pedro59′
69′ Patrick Herrmann
Marcos Antonio Silva Santos70′
69′ Alassane Plea
Heorhii Sudakov
84′ Ibrahima Traoré

***

W innym spotkaniu, które rozpoczęło się o 18.55 Olympiakos Pireus przegrał na własnym stadionie z Manchesterem City 0-1.

W Grecji "The Citizens" mieli przewagę, ale do przerwy padła tylko jedna bramka. W 36. minucie goście przeprowadzili szybki atak, będący już w polu karnym Raheem Sterling wycofał piłkę do Phila Fodena, który skierował ją do siatki.

O przewadze gości niech świadczy statystyka strzałów. Manchester City oddał ich aż 21, a gospodarze tylko dwa i oba niecelne. Podopieczni Pepa Guardioli z kompletem 12 punktów po czterech kolejkach zapewnili sobie już wyjście z grupy C.

. Ederson
66′ Mohamed Dräger
Joao Cancelo
Ousseynou Ba
John Stones
Pape Abou Cissé
Ruben Santos54′
39′ Marcio Rafael Rafinha
Benjamin Mendy78′
Rúben Afonso Borges Semedo
Rodrigo Hernández Cascante76′
78′ Giorgos Masouras
Raheem Sterling39′ 76′
Yann Gérard M'Vila
Philip Foden  36′
Mohamed Mady Camara
Ilkay Guendogan86′ 86′
71′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
. Fernandinho76′
71′ Andreas Bouchalakis
Felix Kalu Nmecha
Fotios Kitsos
Cole Palmer
Nikitas Nikolis
Ołeksandr Zinczenko78′
78′ El Arabi Soudani