Liga Mistrzów: Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain FC 2-1 (0-0)

18 lutego na Signal-Iduny-Park odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i PSG. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 2-1. Na stadionie stawiło się 66 099 widzów.

Liga Mistrzów
2020-02-18 21:00 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 66099 | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Borussia Dortmund
Paris Saint-Germain FC
2
1
E. Haaland 69',79'
Neymar 76'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Axel Witsel z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta starcia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PSG: Idrissie Gueye w 54. i Neymarowi w 59. minucie. W 67. minucie za Thorgana Hazarda wszedł Giovanni Reyna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 69. minucie spotkania, gdy Erling Haaland strzelił pierwszego gola.

Zespół ”Les Parisiens” wyrównał wynik meczu. W 75. minucie bramkę wyrównującą zdobył Neymar. W zdobyciu bramki pomógł Kylian Mbappé.

Chwilę później trener PSG postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Angela Di Marię. Na boisko wszedł Pablo Sarabia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Erling Haaland z Borussii Dortmund. Przy strzeleniu gola pomagał Giovanni Reyna.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom PSG: Thomasowi Meunierowi w 87. i Marcowi Verrattiemu w 89. minucie. Chwilę później trener Borussii Dortmund postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Jadona Sanchę wszedł Marcel Schmelzer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Borussii Dortmund utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Marco Verratti89′
44′ Axel Witsel
Idrissa Gana Gueye55′
Raphaël Guerreiro
Layvin Kurzawa
91′ Jadon Sancho
Angel Di Maria78′
 69′, 79′ Erling Haaland
Kylian Mbappé
68′ Thorgan Hazard
. Neymar  76′ 60′
Marwin Hitz
Sergio Rico
Manuel Obafemi Akanji
Nianzou Tanguy Kouassi
91′ Marcel Schmelzer
Thilo Kehrer
Nico Schulz
Pablo Sarabia García78′
Mahmoud Dahoud
Julian Draxler
68′ Giovanni Alejandro Reyna
Edinson Cavani
Mario Goetze
Mauro Emanuel Icardi Rivero

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna PSG w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.