Liga Mistrzów. Borussia Dortmund - Club Brugge 3-0 w 4. kolejce fazy grupowej

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała 3-0 Club Brugge i jest już o krok od awansu do fazy pucharowej. Bohaterem BVB został Erling Haaland, który strzelił dwa gole. Łukasz Piszczek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Trzy punkty pozwoliły Borussii utrzymać pierwsze miejsce w tabeli grupy F. Gospodarze zwyciężyli niezwykle pewnie i to niewielkim nakładem sił. Przyjezdni nie mieli absolutnie żadnych argumentów, zwłaszcza w ofensywie i mogli wyjechać z Niemiec z jeszcze większym balastem bramek.

Obie ekipy pierwszy raz zmierzyły się w Belgii na początku listopada. Wtedy także Niemcy wygrali 3-0, a Erling Haaland dwukrotnie trafił do siatki.

Wystarczyło 70 sekund, by Haaland doszedł do pierwszej sytuacji strzeleckiej. Z lewej strony płasko zacentrował Raphael Guerreiro, a młody Norweg wyskoczył zza obrońcy i oddał naprawdę groźny strzał z pierwszej piłki. Chybił o centymetry. W 18. minucie nikt nie zdołał go już jednak powstrzymać. Jadon Sancho zebrał bezpańską piłkę w środku pola i zagrał do Haalanda, który wbiegł w pole karne i huknął z lewej nogi. Futbolówka odbiła się od słupka, po czym zatrzepotała w siatce.

W 23. minucie defensywę Borussii mógł zaskoczyć Ruud Vormer, lecz piłka po jego uderzeniu z kilkunastu metrów przeleciała tuż obok bramki. Roman Buerki odetchnął z ulgą. Podobnie zachował się w 40. minucie Simon Mignolet. Belgijskiego golkipera mógł, a nawet powinien pokonać Giovanni Reyna po przejęciu piłki strąconej przez rywala. 18-latek nie skorzystał jednak z prezentu, a jego uderzenie dało BVB jedynie rzut rożny.

Tuż przed przerwą gospodarze zdołali strzelić drugiego gola. Przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jadon Sancho, posyłając piłkę w górny gór bramki. Gdy Anglik celebrował swoje trafienie, sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

W pierwszym kwadransie drugiej części meczu tempo gry nie było zbyt wysokie. Ciekawie zrobiło się w 60. minucie, gdy przypomniał o sobie Erling Haaland. Norweg znajdował się wprawdzie na pozycji spalonej, lecz wykorzystał podanie... jednego z rywali, który niefortunnie interweniując we własnym polu karnym, zanotował asystę. Sam strzał 20-latka był nie do obrony. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Borussia zwyciężyła 3-0.

Simon Mignolet
73′ Thomas Meunier
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Manuel Obafemi Akanji
Odilon Kossounou
Mats Hummels
Simon Désiré Sylvanus Deli
80′ Raphaël Guerreiro
Charles De Ketelaere
Jude Bellingham
Noa Noëll Lang74′
 45′ Jadon Sancho
Ruud Willem Vormer
Thorgan Hazard
Krépin Diatta74′
72′ Thomas Delaney
Hans Vanaken
81′ Giovanni Alejandro Reyna
Eder Alvarez-Balanta52′
 18′, 60′ 81′ Erling Haaland
Michael Krmenčík66′
Stefan Drljača
Ethan Shea Horvath
Marwin Hitz
Nathan Fuakala
73′ Mateu Jaume Morey Bauzà